Ще в листопаді в столиці Тайваню Тайбеї відбулося урочисте відкриття найвищого будинку світу — 101-поверхового комплексу, в якому розмістяться торговельний центр, офіси та обсерваторія. Комплекс, який отримав назву Тайбей-101, здійнявся в небо на 508 метрів, а вартість його будівництва становила 1,7 млрд. доларів, повідомила Бі-Бі-Сі. Менеджери цієї будівлі запевнили, що 50 відсотків її робочих площ буде заповнено вже до кінця цього року. Це дуже важливе зауваження, оскільки минулого місяця Рада висотних будинків та міського середовища, яка офіційно реєструє рекордсменів серед хмарочосів, заявила, що тайванський хмарочос не відповідає всім критеріям для визнання найвищим у світі, насамперед будинок-претендент спочатку має бути заселеним та зданим у повну експлуатацію, тобто він мусить стати функціональним.
Лише після цього Тайбей-101 може бути офіційно визнано найвищим будинком світу. Відтак він відбере цей титул у веж Петронас, що у столиці Малайзії Куала-Лумпур, котрі сягнули в небо на 452 метри. Вежі-близнюки Петронас у Куала-Лумпур — цікаві ще й тим, що мають «небесний міст» — галерею, яка з'єднує їх 41-ші і 42-гі поверхи на висоті 170 метрів. Але недовго тайванський хмарочос утримуватиме королівський титул, бо 2007 року в Шанхаї планують закінчити будівництво вищого на кількадесят метрів Світового фінансового центру.
У середині листопада в Куала-Лумпур пройшла міжнародна конференція, однією з головних тем якої була доцільність висотного будівництва та майбутнє хмарочосів у світлі подій 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку, коли тамтешні висотні вежі-близнюка стали об'єктом атаки терористів. Конференція ще раз привернула увагу світу до його найвищих будівель.
Першим таким висотним дивом був нью-йоркський Емпайр Стейт Білдінг, який збудували 1931 року. Понад 40 років він утримував титул найвищого будинку світу. В Емпайр Стейт Білдінг розміщені більше тисячі офісів різних компаній. Тепер уже мало хто пам'ятає, що саме цей будинок був першим iз хмарочосів, який зазнав авіаудару. Щоправда, то був не терористичний замах: 1945 року в нього на рівні 79 поверху врізався бомбардувальник В-25, який у густому тумані втратив орієнтацію. Хмарочос вистояв. Нині найвищим будинком США є вежа Сірс у Чикаго. Впродовж 1974—1996 років вона тримала титул найвищої будівлі світу. Відвідувачам перехоплює подих не лише панорама, яка відкривається з оглядового майданчика вежі, а й поїздка швидкісними ліфтами, які піднімають їх до майданчика зі швидкістю 500 метрів за хвилину.
Найвищою у Британії є вежа Ван Канада Сквер у Лондоні. Втім у світовому рейтингу хмарочосів вона посідає лише 131-ше місце. Найвища будівля Китаю, вежа Цзінь Мао в Шанхаї, цікава тим, що має вигляд традиційної китайської пагоди. В ній також знаходиться найвищий у світі готель. Чи то з огляду на перенаселення та брак землі, чи на різноманітні національні комплекси та амбіції, але саме китайці в останні роки передують у світі за кількістю високих хмарочосів, що вже зведені чи будуються. У січні цього року найвищою будівлею Гонконга став фінансовий центр Ту Інтернешнл висотою 415 метрів. А вже 2007 року найвищим будинком цього міста стане «Юніон Сквер», який «чесатиме хмари» на висоті 474 метрів.