ІТАЛІЯ: «ШевЧЕНТО» прикладається до «Золотого м'яча»?
«Шевченто» — таке прізвисько дали нашому Андрієві італійські журналісти після того, як він «оформив» сотню своїх голів за «Мілан» («ченто» — італійською «сто»). Але зараз треба вже думати над новим іменем, адже в суботній грі проти «Модени», яку, за великим рахунком, зробив сам Шева, він відзначився черговим дуплетом, довівши лік м'ячів у червоно-чорній футболці до 104. «Супер-Шева» — з таким заголовком вийшла після матчу «Гадзетта делло спорт», «Великий Шевченко» — це вже з «Ла Реппубліки». Обидва видання сходяться на думці, що така скорострільність українського форварда — кращого бомбардира серії А — робить його головним претендентом на «Золотий м'яч» за підсумками сезону.
В суботу пару Шеві в атаці склав Філіппо Індзагі, який нарешті відіграв весь матч. Була думка, що Карло Анчелотті дасть Андрієві відпочити в поєдинку проти середняка. Але наш співвітчизник був на полі, працював як віл, діючи швидко й елегантно, як гепард, і хтозна, чи вийняв би голкіпер «Модени» Болотта хоч один м'яч зі своїх воріт, якби не «Шевченто». Особливо гарним вийшов перший гол у цьому матчі: Андреа Пірло віддав повздовжній пас «парашутом» майже з центра майданчика в район лінії штрафного гостей, Шева спіймав «плямистого» на груди, рухом праворуч звільнився від опіки захисників і несподівано швидко пробив у лівий кут гостьової «рамки», спіймавши Болотту на протиході. Браво! Надалі «Модена» мала чимало нагод відновити рівновагу, але забив знову українець, цього разу — в середині другого тайму після чудового пасу Руя Кошти.
Ось що сказав Андрій після матчу: «Я перебуваю в прекрасній формі, насолоджуюся тим, як проводжу гру і забиваю голи. Але хочу також сказати, що відзначаюся я завдяки сприянню одноклубників».
До речі, про одноклубників. Уже згадана «Гадзетта делло спорт» пише, що «відібрати» «Золотий м'яч» Шева може у партнера по «Мілану» Паоло Мальдіні, також висунутого «на здобуття». Ветеран (котрий відіграв у суботу всі 90 хвилин, відновившись після травми) тим часом збирається завершувати кар'єру. Як альтернативу капітанові в центрі оборони керівництво «червоно-чорних» розглядає 21-річного Алекса да Кошту з бразильського «Сантоса» і 20-річного Джонні Гейтінга з «Аякса», повідомляє сайт клубу.
А поки що «Мілан» разом із «Ромою» очолює італійську турнірну таблицю, поступаючись команді Фабіо Капелло лише за різницею м'ячів. Прорив двох команд із кольором «россі» на емблемах стався завдяки несподіваній поразці «Ювентуса» у рідних стінах від «Інтера». Останній уже встиг заробити газетярський ярлик «божевільний» — то він «горить» 0:3 у Москві від «Локомотива», то виграє 6:0 у «Реджини», то принижується домашньою поразкою 1:5 від «Арсенала»... Минулої суботи на «Делле Альпі» поміж міланців не було «свіжотравмованих» Вієрі, Матерацці та Каннаваро (і це окрім попередньо сформованого «лазарету»), але «Стара синьйора» у своєму чи не найсильнішому складі виявилася неспроможною протистояти натиску підопічних Дзеккероні. Першу скрипку в гостей грав Крус, який відзначився двічі (особливо ефектним був перший гол — потужним ударом зі штрафного в ліву від Буффона «дев'ятку»), і лише на останніх хвилинах «Ювентус» уник поразки з розгромним рахунком — Монтеро заштовхав м'яч у ворота Тольдо після кутового. Це перший програш «Юве» в сезоні в усіх турнірах, у яких він бере участь. На своєму стадіоні туринці в рамках національної першостi не програвали близько 11 місяців. А «Інтеру» «б'янко-нері» востаннє поступалися ще в березні 1993 року (0:2).
Нагадаймо, що саме з «Інтером» київські динамівці зіграють останній матч сезону, який буде для обох команд вирішальним, за вихід до «плей-оф» Ліги чемпіонів. Чи треба боятися «Інтера»? Швидше за все, таки ні. Адже проти «Ювентуса» «інтерісти» грали так само, як «Динамо» грає з сильнішими командами — здебільшого на контратаках. Туринці явно недооцінили «проблемного» суперника, і той вдало огризнувся. До того ж це був явно не день Джанлуїджі Буффона.
Склад «Інтера» в матчі проти «Юве»: Тольдо — Кордоба, Адани, Камара, Х. Дзанетті, Алмейда,
К. Дзанетті, Паскаль, Мартінс, Крус (Рекоба, 83), ван дер Мейде.
Результати матчів 11-го туру:
«Сієна» — «Лаціо» — 3:0 (голи: Таддеї, 41, 43; Менегаццо, 90; вилучення: Станкович, 67 («Л»)), «Ювентус» — «Інтер» — 1:3 (голи: Монтеро, 89 — Крус, 12, 69; Мартінс, 75), «Перуджа» — «Емполі» — 1:1 (голи: Вризас, 40 — Роккі, 3; вилучення: Вризас, 90), «Рома» — «Лечче» — 3:1 (голи: Мансіні, 19; Кар'ю, 45; Тотті, 77 — Чевантон, 89), «Парма» — «К'єво» — 3:1 (голи: Морфео, 52; Маркіоні, 70; Джиллардіно, 80 (пен.) — Пеллісьє, 74), «Реджина» — «Болонья» — 0:0; «Мілан» — «Модена» — 2:0 (голи: Шевченко, 24, 67), «Сампдорія» — «Анкона» — 2:0 (голи: Баццані, 66; Флакі, 89), «Брешія» — «Удінезе» — 1:2 (голи: Караччоло, 65 — Йоргенсен, 48; Пассаро, 56).
Турнірне становище після 11 турів:
«Рома» і «Мілан» — по 27 (різниця голів, відповідно, 25—4 і 20—4), «Ювентус» — 26, «Інтер» — 22, «Парма» — 21, «Лаціо» — 19, «Сампдорія» — 16, «Удінезе» — 15, «Сієна», «К'єво» і «Модена» — по 14, «Реджина» — 10, «Брешія» і «Лечче» — по 8, «Болонья» і «Перуджа» — по 7, «Емполі» — 6, «Анкона» — 4.
Кращі бомбардири: Шевченко («Мілан») — 12, Адріано («Парма»), Ді Вайо і Трезеге (обидва — «Ювентус»), Пассаро («Удінезе») — по 7.
АНГЛІЯ: Перемогу можна купити за гроші. Якщо покупець — Абрамович
Роман Абрамович проти Англії — саме так шпетні коментатори визначали сенс протистояння в центральному поєдинку 14-го туру англійської прем'єр-ліги — «Челсі» — «Манчестер юнайтед». Долив олії у вогонь передматчевих пристрастей навіть тренер манкуніанців Алекс Фергюсон, котрий заявив, що «перемогу не можна купити за гроші», маючи на увазі, що по-російськи щедра трансферна та гонорарна політика власника «Челсі» не гарантує успіху в суто спортивному змаганні з чемпіонами країни. А губернатор Чукотки, наче знущаючись, привіз на матч 400 фанів із Росії, оплативши їм витрати на дорогу, проживання та вболівання, звісно, за «синіх» (ця витівка обійшлася російському олігарху у 600 тисяч фунтів!).
Як виявилося, зайда Абрамович зі своїм бездонним гаманцем узяв гору над місцевими «червоними дияволами» і на футбольному полі. Точніше, Романові гроші добре відпрацювали його підопічні. Єдиний гол у ворота «МЮ» на 29-й хвилині забив Френк Лемпард, який реалізував пенальті за фол Роя Кіна проти Джо Коула. Голкіпер гостей Говард перед ударом метався у воротах з боку в бік, наче фігурка в настільному футболі, але напрям «пострілу» не вгадав і близько.
До речі, мало хто може вгадати стартовий склад «Челсі» — настільки широкий вибір зірок має тренер команди Клаудіо Раньєрі. Позавчора пару форвардів склали Креспо і Муту, в центрі півзахисту розташувалися Лемпард, Джеремі Нджитап, Коул і Макелеле, їм допомагали захисні «крайки» Брідж та Мельхіот. У центрі оборони грали Террі і Галлас, а ось Десайї опинився в запасі, як і крайні хави Дафф і Гронк'яер.
Відтак «поліцейські» стали одноосібними лідерами англійської першості. На другий рядок у турнірній таблиці опустився лондонський «Арсенал», який не зумів на своєму полі зламати оборону «Фулхема». Безперечно, кращим у цій грі був досвідчений голландський страж воріт «Фулхема» Едвін ван дер Сар, що узяв близько десятка «мертвих» м'ячів.
Восьмеро вболівальників постраждали від феєрверка на матчі між «Вулвергемптоном» та «Ньюкаслом», коли одна з ракет полетіла не вгору, а в горизонтальному напрямку. Сімом фанам медичну допомогу надали на стадіоні, а одну прихильницю «вовків» довелося госпіталізувати. Як повідомляє «Асошіейтед Пресс», у неї перелом вилиці і рвана рана обличчя. Після «вибухового» інциденту було оголошено, що піротехніка відтепер заборонена для використання на домашніх матчах «Вулвергемптона». Тим часом ця команда нарешті поповнила свій очковий багаж, ба, навіть відкрила рахунок у «поєдинку з феєрверком». Але сказав своє «забивне» слово і головний забивайло «сорок» та нинішньої прем'єр-ліги Алан Ширер. Олег Лужний знову лишався в запасі, а «вовки» зостаються в таборі «глухих» аутсайдерів.
Результати матчів 14-го туру:
«Вулвергемптон» — «Ньюкасл» — 1:1 (голи: Блейк, 27 — Ширер, 31), «Астон Вілла» — «Саутгемптон» — 1:0 (гол: Даблін, 45), «Блекберн» — «Тоттенхем» — 1:0 (гол: Грешко, 78), «Болтон» — «Евертон» — 2:0 (голи: Франдсен, 26; Джоркаєфф, 46), «Чарльтон» — «Лідс» — 0:1 (гол: Мілнер, 9), «Портсмут» — «Лестер» — 0:2 (голи: Фердинанд, 31; Бент, 59), «Арсенал» — «Фулхем» — 0:0, «Манчестер Сіті» — «Міддлсбро» — 0:1 (гол: Сунь Чжихай, 30 (у свої ворота)), «Ліверпуль» — «Бірмінгем» — 3:1 (голи: Джеррард, 35 (пен.); К'юелл, 69; Хескі, 78 — Форселл, 33), «Челсі» — «Манчестер юн.» — 1:0 (гол: Лемпард, 29 (пен.)).
Турнірне становище після 14 турів:
«Челсі» — 35, «Арсенал» — 34, «МЮ» — 31, «Фулхем» і «Чарльтон» — по 22, «Ліверпуль» — 21, «Ньюкасл» і «Бірмінгем» — по 20, «МС», «Міддлсбро» і «Болтон» — по 18, «Саутгемптон» — 17, «Лестер», «Портсмут» і «Тоттенхем» — 15, «Блекберн» і «Астон Вілла» — 14, «Евертон» — 13, «Вулвергемптон» і «Лідс» — по 11.
Кращі бомбардири: Ширер («Ньюкасл») — 12, Анрі («Арсенал») — 10, ван Ністелрой («МЮ») — 9.
ІСПАНІЯ: Без трьох зірок — не та фієста
«Матч туру» в Памплоні, на батьківщині хемінгуеївської «фієсти», пройшов із великою перевагою місцевого клубу, який у нинішньому сезоні став справжньою грозою грандів і вперто тримається в лідируючій групі. «Осасуна» забила у ворота «Реалу» швидкий гол і могла додати ще, й лише надійність голкіпера Ікера Касільяса та майстерність Девіда Бекхема, котрий віддав дивовижний гольовий пас на Роналдо, допомогли мадридцям врятувати очко. Черговий влучний удар утвердив бразильця в суперечці снайперів — тепер в активі Зубастика вже 10 м'ячів. Для повноти картини, щоправда, слід зауважити, що проти «Осасуни» «Реал» грав хоча й із Роналдо, але без травмованих Зінедіна Зідана, Луїша Фігу й Роберто Карлоса.
Попри втрату очок «королівський клуб» лишається на чолі турнірної таблиці прімеро, щоправда, трохи попереду підопічних Карлуша Кейруша — «Валенсії», в якої краща різниця забитих і пропущених м'ячів. Чудовий шанс обігнати обох їх мав «Депортиво», але в неділю ввечері в заключному матчі туру поступився «Вільяреалу». Наприкінці першого тайму Мауро Сильва отримав друге попередження і залишив «Депор» у меншості, відтак лакорунці вже навряд чи могли сподіватися «дотиснути» гостей. Єдиний гол «Вільяреал» забив за хвилину до завершення основного часу.
Результати матчів 13-го туру:
«Мурсія» — «Реал сосьєдад» — 2:2 (голи: Луїс Гарсия, 47; Каранка, 69 — Габілондо, 30; Де Паула, 48), «Осасуна» — «Реал» — 1:1 (голи: Бакайоко, 11 — Роналдо, 74), «Валенсія» — «Сарагоса» — 3:2 (голи: Лопес, 20; Вісенте, 27; Аймар, 45 — Вілья, 49; Кані, 79), «Атлетико» — «Малага» — 2:0, «Атлетик» — «Расинг» — 1:2, «Альбасете» — «Еспаньйол» — 2:1, «Севілья» — «Сельта» — 0:1 (гол: Хесулі, 34; вилучення: Хорнос, 90 — Беріццо, 56), «Мальорка» — «Бетіс» — 2:1, «Барселона» — «Вальядолід» — 0:0, «Депортиво» — «Вільяреал» — 0:1 (гол: Рохер, 89; вилучення: Мауро Сильва, 42 («Д»)).
Турнірне становище після 13 турів:
«Валенсія» і «Реал» — по 27, «Депортиво» — 26, «Атлетико» — 22, «Барселона», «Осасуна», «Расинг», «Атлетик» і «Вільяреал» — по 20, «Вальядолід» — по 19, «Малага» і «Мальорка» — по 17, «Севілья» і «Сарагоса» — по 15, «Бетіс», «Сельта» і «Реал сос.» — по 14, «Альбасете» — 12, «Мурсія» — 9, «Еспаньйол» — 8.
Кращі бомбардири: Роналдо («Реал») — 10, Міста («Валенсія») — 8, Фернандо Торрес («Атлетико») — 7.
НІМЕЧЧИНА: Воронін прокинувся — «Баварії» стало непереливки
Нарешті згадав у бундеслізі свої кращі якості півнападник збірної України Андрій Воронін. Чи це на тур пізніше подіяв ритуал уболівальників «Кельна», які за тиждень до того брали на стадіон свічки, запалені у знаменитому Кельнському соборі, та приводили символ клубу, цапа Хеннеса Сьомого? Як би там не було, після серії невдач «козли» видали добру гру в матчі проти чемпіона на чужому «Олімпіаштадіоні» й навіть відкрили рахунок. Причому засмутив Олівера Кана саме наш Воронін. Щоправда, після того вже голкіпер гостей Вессельс двічі змушений був виймати м'яча з сітки, але футболісти «Кельна» не бажали вкотре поступатися. Андрій Воронін віддав гольовий пас на Фойгта, і той встановив остаточний рахунок — 2:2. Хоча на останніх хвилинах «Кельн» міг організувати ще один гол, якби один із «козлів» влучив із близької відстані в порожні ворота. Але наш Андрій на 89-й хвилині й так пішов на заміну з легким серцем — журналісти виставили йому за гру найвищу оцінку. Новий тренер кельнців Марсель Коллер успішно поборовся з Оттмаром Хітцфельдом, під орудою якого він грав як футболіст у «Грассхопперсі». Доробок кельнців зріс на один бал, але вони все ще лишаються на останньому місці в турнірній таблиці.
Тим часом дивує «Штутгарт», який продовжив свою вражаючу серію без поразок до 14 матчів. До того ж, у цих турах голкіпер «швабів» Хільдебранд пропустив лише 3 голи! Минулої неділі «Штутгарт» знову залишив свої ворота сухими, щоправда, не забив у Бохумі й сам. Але це, мабуть, прийнятний результат, враховуючи, що «Бохум» перед тим виграв три домашні матчі із загальним рахунком 11:0. Бременський «Вердер» не зміг скоротити розрив із лідером, бо впустив перемогу у виїзному матчі з «Гамбургом». Віктор Скрипник усе ще не з'являється в основі «зелено-білих».
Результати матчів 14-го туру:
«Ганновер» — «Фрайбург» — 3:0, «Айнтрахт» — «Вольфсбург» — 3:2, «Байєр» — «Мюнхен-1860» — 2:2 (голи: Понте, 61; Лусіу, 78 — Шварц, 36; Шрот, 56; вилучення: Лаут, 69 («М»)), «Баварія» — «Кельн» — 2:2 (голи: Пісарро, 42, 49 — Воронін, 35; Фойгт, 60), «Гамбург» — «Вердер» — 1:1 (голи: Ран, 50 — Ернст, 27), «Бохум» — «Штутгарт» — 0:0, «Ганза» — «Боруссія» (Д) — 2:1 (голи: Макс, 54, 87 — Евертон, 66), «Герта» — «Шальке» — 1:3.
Турнірне становище після 14 турів:
«Штутгарт» — 34, «Вердер» — 32, «Байєр» — 31, «Баварія» — 28, «Боруссія» (Д) — 23, «Бохум» — 22, «Вольфсбург», «Мюнхен-1860», «Ганновер» і «Фрайбург» — по 18, «Шальке» — 17, «Гамбург» — 16, «Ганза» — 15, «Кайзерслаутерн» — 14, «Боруссія» (М) — 13, «Айнтрахт» і «Герта» — по 11, «Кельн» — 8.
Кращі бомбардири: Аїлтон («Вердер») — 13, Макс («Ганза») — 10, Климович («Вольфсбург») і Клозе («Кайзерслаутерн») — по 9.
ФРАНЦІЯ: «Марсельєзу» заглушили парижани
У центральному матчі туру «Марсель» на своєму стадіоні отримав смертельний удар від найпринциповішого суперника — «Парі Сен-Жермен» — на останній хвилині. Господарі поля мали значну ігрову перевагу, але не зуміли реалізувати жодного гольового моменту — на заваді був голкіпер парижан Алонсо, котрий, зокрема, в другому таймі взяв два «мертві» м'ячі після ударів Мідо та Дрогба. А ось воротар марсельців Руньє у вирішальний момент відбив м'яч після пострілу форварда збірної Португалії Паулети прямо перед собою, і на добиванні вдало зіграв Фіорезе.
«Марсель» залишився на третьому місці в турнірній таблиці, але за очками його наздогнали футболісти «ПСЖ» і «Сошо». Останні в драматичному поєдинку обіграли «Осер». До речі, нападник Фро забиває за «Сошо» вже в семи матчах поспіль (включно з Кубком УЄФА).
«Монако», обігравши в гостях «Нант», скористався поразкою чемпіонів із «Ліона» й відірвався від найближчих переслідувачів уже на 6 очок.
Результати матчів 15-го туру:
«Ренн» — «Ліон» — 3:1 (голи: Ревейєр, 24 (у свої ворота); Пюїдебуа, 39 (у свої ворота); Фрай, 74 — Малуда, 21; вилучення: Діарра, 41 («Л»)), «Нант» — «Монако» — 0:1 (гол: Бернарді, 76), «Аяччо» — «Тулуза» — 2:1, «Ле Ман» — «Монпельє» — 4:0, «Ніцца» — «Мец» — 1:1, «Страсбург» — «Лілль» — 2:2, «Сошо» — «Осер» — 3:2 (голи: Фро, 6; Сантос, 18, 44 — Сіссе, 70, 75), «Ланс» — «Генгам» — 2:1, «Бордо» — «Бастія» — 1:1, «Марсель» — «Парі-Сен Жермен» — 0:1 (гол: Фіорез, 89).
Становище лідерів після 15 турів:
«Монако» — 36, «Ліон» — 30, «Марсель», «ПСЖ» і «Сошо» — по 27, «Ланс» — 25, «Осер» — 23, «Нант» і «Ніцца» — по 22, «Монпельє» — 21...
Кращі бомбардири: Сіссе («Осер») — 12, Манчев («Лілль») — 9.