З весною тебе, «Дніпро»!

29.11.2003
З весною тебе, «Дніпро»!

У кадрі — автори голів у дніпропетровському матчі: Олег Венглинський (з м'ячем) та Гоче Седлоськи (позаду). (Фото УНІАН.)

      Це був матч надії для тих, хто любить в українському футболі власне національне. І тому були побоювання, що суто по-слов'янськи ми знову «розтринькаємо» перевагу в два м'ячі, здобуту в Загребі. Проте сьогоднішній «Дніпро» — це справжій феномен на тлі інших вітчизняних клубів, секрет якого, вочевидь, знає лише тренер Євген Кучеревський. Перенісши не надто складну операцію, Євген Мефодійович зумів-таки налаштувати підопічних на гру з хорватським чемпіоном у свій футбол. І хай «технічні характеристики» свідчать проти дніпропетровців (мовляв, наша команда програвала — 0:1 — і була близькою до поразки із зовсім «непотрібним» рахунком), але сам зміст гри дніпрян проти «Динамо» не залишав сумнівів, що Україна нарешті матиме свого «повпреда» у весняній стадії Кубка УЄФА. За часів незалежності «переходу у весну» добивалося тільки «Динамо» в Лізі чемпіонів, і ніхто — в решті євротурнірів.

      Перед грою в Дніпропетровську Роман Максим'юк, котрий забив динамівцям у Загребі, зауважив, що головною дійовою особою в складі суперників є лише Кранчар, і саме навколо нього будується вся гра чемпіонів Хорватії. Але коли «юного таланта» прикриває Дмитро Михайленко, більшість проблем відпадає. Вочевидь, у цьому умовиводі колишній київський динамівець був не зовсім правий. Адже, позбавивши простору Ніко Кранчара, можна було впустити когось іншого.

      Що ж вийшло? Лідера гостей майже не було помітно у Дніпропетровську, і Михайленко навіть відзначався атакуючими діями, зокрема, небезпечним ударом зі штрафного у поперечину. І все ж уболівальники, які з такими труднощами потрапили на «Метеор» (попит на квиток був у співвідношенні три до одного), у другому таймі мали підстави для неабиякого хвилювання. Щоправда, переживати через загрозу поразки 0:2 чи й більше довелося турбуватися лише три хвилини. Ще раз свою унікальну роль у грі одного з лідерів вітчизняного футболу довів Олег Венглинський. Форвард швиденько зняв напругу в поєдинку, відповівши точним ударом на гол Седлоськи. Після цього гості вже фактично не мали підстав сподіватися на прийнятний для себе результат. Адже забити два м'ячі у ворота суперника, зберігши власні тили недоторканними, майже нереальне завдання у протистоянні з командою, що має таку потужну й надійну оборону.

      Щодо атаки дніпропетровців, то її «обличчя» визначає, звісно, Олег Венглинський, і дай Боже, щоб він навесні знову не почувався хворим чи не «зламався». Схоже, настає його зірковий час. Олег багато часу втратив, протираючи лаву в запасі рідного київського «Динамо». Це окрема тема: скільки українських талантів загубили у клубі Суркісів, запрошуючи легіонерів! Тепер же, мабуть, усі погодяться, що у Венглинського є багато спільного з Шевченком — зокрема, Олег, як і Андрій, дуже часто забиває дуже потрібні голи.

      «Дніпро» продовжує перебувати на провідних ролях у всіх змаганнях, у яких бере участь. І кожен успішний крок цієї команди в національній першості та розіграші Кубка, у Кубку УЄФА — черговий аргумент проти орієнтованої на закордон кадрової політики «Динамо» й «Шахтаря». Коли капітана «Дніпра» Дмитра Михайленка після закінчення позавчорашнього матчу запитали, у чому секрет успіху дніпрян, він із властивою простотою, відомою ще з часів виступів у Києві, відповів: «У команді зібралися люди, які змогли створити неповторний мікроклімат». Усе правильно: важко розраховувати на психологічний комфорт, якби всі спілкувалися через посередника-перекладача.     На думку автора цих рядків, і для національної збірної України найкращі часи настануть тоді, коли буде зроблено ставку на дніпровську «українську мрію».

 

ТАБЛО

Результати матчів-відповідей другого раунду Кубка УЄФА

«Дніпро» (Дніпропетровськ, Україна) — «Динамо» (Загреб, Хорватія) — 1:1 (перший матч — 2:0)

      Стадіон «Метеор». 24 000 глядачів.

      Арбітр — Жолт Сабо (Угорщина)

      «Дніпро»: Куслій, Шелаєв, Максим'юк, Костишин, Венглинський, Радченко, Матюхін, Русол, Михайленко (к), Рикун (Грицай, 81), Ротань (Назаренко, 75)

      «Динамо»: Шарлія, Седлоськи, Міятович, Цезар, Штрок, Агич, Мікич (Загора, 72), Полдругач (Міту, 77), Кранчар (к), Бартолович, Юрич

      Голи: Седлоськи, 62; Венглинський, 64

      Попередження: Венглинський, 17; Шарлія, 25; Міятович, 44; Бартолович, 89; Седлоськи, 90

* * *

«Динамо» (Бухарест, Румунія) — «Спартак» (Москва, Росія) — 3:1 (0:4)

      Голи: Данчулеску, 28, 73 (пен.); Йордаче, 58 — Парфьонов, 85 (пен.)

      Наші співвітчизники Калиниченко і Парфьонов провели на полі всі 90 хвилин, Максим заробив попередження (69 хв.), а Дмитро забив рятівний для спартаківців гол.

«Торпедо» (Москва, Росія) — «Вільяреал» (Іспанія) — 1:0 (0:2)

      Гол: Семшов, 72

      Українець Кормильцев грав за «Торпедо» до 77-ї хвилини, поки його не замінили. На 41-й хвилині Сергій отримав жовту картку.

«Сошо» (Франція) — «Боруссія» (Дортмунд, Німеччина) — 4:0 (2:2)

      Голи: Фро, 5; Сантос, 67; Орума, 76; Матьє, 89

«Тепліце» (Чехія) — «Фейєноорд» (Голландія) — 1:1 (2:0)

      Голи: Говарт, 39 (пен.) — Снойл, 37

«Брондбю» (Данія) — «Шальке» (Німеччина) — 2:1 (1:2) (по пенальті — 3:1)

      Голи: Якобссон, 16 (пен.); Йонсон, 71 — Агалі, 55

«Ланс» (Франція) — «Газіянтепспор» (Туреччина) — 1:3 (0:3)

      Голи: Буазізі, 74 (у свої ворота) — Бюлент, 40; Намлі, 55; Лазаров, 85 (пен.)

«Црвена звезда» (Сербія і Чорногорія) — «Русенборг» (Норвегія) — 0:1 (0:0)

      Гол: Браттбакк, 51

«Аріс» (Греція) — «Перуджа» (Італія) — 1:1 (0:2)

      Голи: Фрацескос, 90 — Марджотта, 27

«Парма» (Італія) — «Зальцбург» (Австрія) — 5:0 (4:0)

      Голи: Карбоне, 1,7; Філіппіні, 42; Соррентіно, 47, 86

«Левськи» (Болгарія) — «Славія» (Чехія) — 0:0 (2:2)

«Гроцлін» (Польща) — «Манчестер Сіті» (Англія) — 0:0 (1:1)

«Дебрецен» (Угорщина) — ПАОК (Греція) — 0:0 (1:1)

«Мольде» (Норвегія) — «Бенфіка» (Португалія) — 0:2 (1:3)

      Гол: Тіаго, 30, 44

«Вісла» (Краків, Польща) — «Волеренга» (Норвегія) — 0:0 (0:0) (по пен. — 3:4)

«Ньюкасл» (Англія) — «Базель» (Швейцарія) — 1:0 (3:2)

      Голи: Смілянич, 14 (у свої ворота)

«Осер» (Франція) — «Утрехт» (Голландія) — 4:0 (0:0)

      Голи: Д. Сіссе, 21, 48; Капо — Обу, 29; Калу, 58

«Гайдук» (Хорватія) — «Рома» (Італія) — 1:1 (0:1)

      Голи: Буле, 33 — Кассано, 85

«Хартс» (Шотландія) — «Бордо» (Франція) — 0:2 (1:0)

      Голи: Рієра, 8; Фейндуно, 66

«Мальорка» (Іспанія) — «Копенгаген» (Данія) — 1:1 (2:1)

      Голи: Капманьо, 69 — Альбрехтс, 87

«Ліверпуль» (Англія) — «Стяуа» (Румунія) — 1:0 (1:1)

      Гол: К'юелл, 47

«Барселона» (Іспанія) — «Паніоніс» (Греція) — 2:0 (3:0)

      Голи: Савіола, 33; Гарсія, 43

«Спортінг» (Португалія) — «Генчлербірлігі» (Туреччина) — 0:3 (3:1)

      Голи: Тандоган, 45; Полга, 45 (у свої ворота); Джихан, 50

* * *

      Матч «Маккабі» (Хайфа, Ізраїль) — «Валенсія» (Іспанія) перенесено у зв'язку із забороною УЄФА з міркувань безпеки проводити ігри єврокубків на території Ізраїлю.

* * *

      Жеребкування 1/16 фіналу відбудеться 12 грудня.