Реванш Усика та Ф'юрі: прогнози експертів на майбутній поєдинок
Усик та Ф'юрі анонсували дату другого поєдинку. Ф'юрі розраховує на свою перемогу. А експерти називають фаворитом Усика >>
Серб Нікола Жигич перевіряє на міцність труси Сиріла Доморо. (РЕЙТЕР.)
Хоч як дивно, але позавчора команди, які заздалегідь розпрощалися з надією на місце в «плей-оф», продемонстрували цікавіший футбол, ніж лідери квартетів. Ті вже тримали в голові майбутні зустрічі 1/8 фіналу й не надто напружувалися.
У Лейпцигу зустрілися збірні Анголи й Ірану, котрі намагалися здобути свою першу й останню перемогу на «мундіалі». У підсумку зробити цього так нікому і не вдалося - суперники розійшлися нічиєю, але африканці забили принаймні свій єдиний м'яч у Німеччині, який став для Анголи дебютним на чемпіонатах світу. До речі, на цьому матчі чи не вперше на ЧС-2006 трибуни не заповнилися на сто відсотків - майже п'ять тисяч місць так і залишилися порожніми.
А тим часом у Гельзенкірхені долю першої позиції у групі D вирішували команди Португалії й Мексики. Місцем цих розборок стала надсучасна арена «Ауф Шальке», одного з лідерів німецького футболу. Побудували її лише п'ять років тому за далеко не космічну суму 192 мільйони євро, а вже у 2004 році вона здобула право на проведення фіналу Ліги чемпіонів. Тоді «Порту» під керівництвом Жозе Моуріньйо переміг тут «Монако». Стадіон повністю накритий великим тентом, а трибуни вміщують 52 500 глядачів.
У Гельзенкірхені 280 тисяч мешканців, перша згадка про місто датована ХІІ століттям. Щоправда, з тих пір тут мало що залишилося - Друга світова війна не пройшла стороною.
Бажаючих потрапити на матч було аж занадто багато - від табличок із написом «Потрібен квиток» мерехтіло в очах. Несподівано для багатьох багатотисячне зелене море мексиканців легко закрило собою червоні португальські футболки. Латиноамериканці створили справжню проблему для залізничників, забивши всі поїзди під зав'язку і залишивши за бортом чимало шокованих місцевих громадян.
Підтримати збірну Португалії прийшов їхній легендарний співвітчизник Ейсебіо, проте головних зірок команди Сколарі він так і не побачив: Паулета, Деку, Кріштіано Роналдо, Коштінья і Нуно Валенте у заявці значилися як відсутні. Тобто лідери берегли сили на головні баталії й не мали бажання отримувати «зайву» жовту картку.
Усі голи в цій зустрічі було забито у стартові півгодини. Більше шансів відзначитися мали мексиканці, але майстернішими виявилися їхні суперники. Після швидкої контратаки вже на шостій хвилині забив півзахисник «Челсі» Маніше. Незабаром навіщось зіграв рукою у власному штрафному капітан мексиканської команди, захисник «Барселони» Рафаель Маркес. Португалець Сімао Саброса з «Бенфіки» з 11-метрової позначки шансів воротарю мексиканців не залишив - 2:0. А єдиний із багатьох своїх моментів Хосе Фонсека реалізував ударом головою після навісу з кутового.
Могли гості з-за океану й відігратися, коли словацький арбітр Любош Міхел відреагував на дещо театральне падіння Луїса Переса. Але, як кажуть у таких випадках, справедливість торжествувала - Омар Браво із «точки» пробив вище воріт. Цей 11-метровий став першим нереалізованим на нинішньому чемпіонаті. А коли інший мексиканець вирішив випросити ще одне пенальті, Міхел, який і без того щедро нагороджував футболістів «гірчичниками», ще раз виніс симулянтові попередження й вилучив з поля. Але й після цього ініціативою володіла команда аргентинця Рікардо Ла Вольпе, проте відновити рівновагу вдруге так і не спромоглася.
* * *
У групі С аргентинці й голландці також без кількох лідерів розкатали бліду нульову нічию, не змінивши розстановку позицій для «плей-оф». Значно цікавішим був паралельний матч, в якому дебютант чемпіонатів світу, збірна Кот д'Івуару, навіть без дискваліфікованого Дідьє Дрогба здобула свою історичну першу перемогу. Команда Сербії і Чорногорії вже після 20 хвилин гри вела з перевагою у два м'ячі, але стала жертвою власної грубості. Мексиканський арбітр Марко Родрігес вирішив помститися за своїх співвітчизників у Гельзенкірхені і також роздавав картки направо й наліво. Він вилучив з поля по одному гравцю з кожної команди, а підопічних Ілії Петковича ще й двічі покарав 11-метровими, які африканці реалізували. Знову повний матч відіграли сербські футболісти «Динамо» й «Шахтаря» - Гавранчич і Дуляй, причому кожен із них заробив до свого пасиву по жовтій картці.
* * *
Тепер в 1/8 фіналу 24 червня у Лейпцизі збірна Аргентини спробує довести свою перевагу над мексиканцями, а наступного дня в Нюрнберзі португальці за путівку до чвертьфіналу битимуться з голландцями.
Гельзенкірхен.
Група С
21 червня
Аргентина - Голландія - 0:0
Франкфурт. 48 000 глядачів
Кот д'Івуар - Сербія і Чорногорія - 3:2
Мюнхен. 66 000 глядачів
Голи: Діндан, 37 (пен.), 67; Калу, 86 (пен.) - Жигич, 10; Ілич, 20
Вилучення: Доморо, 90+2 - Надь, 46
Турнірне становище:
І В Н П М О
1. Аргентина 3 2 1 0 8-1 7
2. Голландія 3 2 1 0 3-1 7
3. Кот д'Івуар 3 1 0 2 5-6 3
4. Сербія і Ч. 3 0 0 3 2-10 0
Група D
Португалія - Мексика - 2:1
Гельзенкірхен. 52 000 глядачів
Голи: Маніше, 6; Сімао, 24 (пен.) - Фонсека, 29
Нереалізоване пенальті: Браво, 59 (М)
Вилучення: Перес, 61 (М)
Іран - Ангола - 1:1
Лейпциг. 38 000 глядачів
Голи: Бахтіарі, 75 - Флавіо, 60
Турнірне становище:
І В Н П М О
1. Португалія 3 3 0 0 5-1 9
2. Мексика 3 1 1 1 4-3 4
3. Ангола 3 0 2 1 1-2 2
4. Іран 3 0 1 2 2-6 1
Усик та Ф'юрі анонсували дату другого поєдинку. Ф'юрі розраховує на свою перемогу. А експерти називають фаворитом Усика >>
Фінальні протистояння в спорті — це завжди боротьба запекла. >>
Київський «Сокіл» на правах чемпіона України цієї осені розпочав та вже завершив виступи в Континентальному кубку — вибув за підсумками другого раунду без жодної перемоги. >>
Кінематографічний «Оскар», Нобелівська премія, «Золотий м’яч». >>
Українську стрибунку у висоту Ярославу Магучіх визнали найкращою легкоатлеткою Європи 2024 року . Нагороду від European Athletics їй вручили у Скоп’є під час церемонії Golden Tracks. >>
Офіційно ратифікувала світовий рекорд української стрибунки у висоту Ярослави Магучіх - Міжнародна федерація легкої атлетики (World Athletics). >>