Якість освіти в Луцьку: нічого
Центр муніципальних реформ «Луцьк-1432» провів соціологічне дослідження, в ході якого 282 дитини та 188 батьків учнів майже з усіх шкіл Луцька висловили своє «фе» або «одобрямс» місцевій освітній системі. Виявилося, що якість освітніх послуг влаштовує приблизно половину учнів та їхніх батьків. Третина учнів (32,3%) та майже половина батьків (45,2%) вважають, що знань, отриманих у школі, достатньо для вступу до ВНЗ, тоді як 19,5% опитаних учнів та 18,1% батьків переконані, що це не так.
71,3% опитаних учнів і 79,8% батьків відповіли, що в школах існує платність безплатних послуг, і лише відповідно 28,7% і 20,2% так не думають. Основними статтями витрат лучани назвали ремонт та подарунки для вчителів.
74,5% опитаних батьків готові платити за додаткові освітні послуги. Не готові до цього 23,4%. Майже половина опитаних (47,9%) батьків згодні давати на навчання своїй дитині до 50 грн. на семестр, менше третини (23,4%) зможуть виділити від 50 до 200 грн. на семестр.
Як показує практика, іногородньому студенту, який вчиться у Києві, 200-300 гривень на місяць є необхідним мінімумом.
Оксана ПРОКОПЧУК.
Мер Києва не був відмінником
Більше того, він, як передали «Українські новини», закінчив школу лише завдяки вчительці фізкультури, яка була завідуючою школою. «Школа повелася зі мною жахливо, - повідомив Черновецький пресі, - через те, що я ставив дивні запитання інколи або намагався з'ясувати, за що мені поставили трійку». З цього Черновецький зробив висновок , що талановитим дітям вчитися в сучасній школі нелегко, і вирішив, що настав час реформувати освітню систему. Хоча б на рівні Києва.
Для цього він пропонує заходи не надто оригінальні. А саме - ввести наступного року обов'язкове зовнішнє незалежне тестування (що і так ініцією МОН), а також відмінити пільги для медалістів при вступі до ВНЗ. Те, що перша ініціатива Черновецького буде втілена в життя, практично немає сумнівів, а ось друга наштовхується на хоча б часткову незалежність ВНЗ в Україні.
Рівнем своєї освіти Черновецький цілком задоволений. «У мене прекрасна освіта: я пишу практично без помилок, я дуже добре знаю математику і фізику», - розповів мер столиці.
Грошi
Київська влада витратить на підготовку навчальних закладів до нового навчального року 125 млн. гривень, передбачених міським бюджетом. А також 50 млн. спонсорських коштів, які виділяють місцеві підприємства та районні бюджети.
* * *
Підручники для шкіл цього року купує МОН. У Києві молодші класи забезпечені підручниками на 100%, а старші - на 70%.
* * *
Середня заробітна плата по Києву в галузі освіти за І квартал цього року склала 813, 96 грн., а педпрацівники за цей же період в середньому отримали 920,52 грн.