У розшуку горобець хатній: кількість маленьких пташок помітно скоротилася у містах
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Вам траплялося нишпорити у кишенях чи сумочці, зачувши дзвінок чужого мобільного телефону? А десь у транспорті чи в театрі здавалося, що дзвонить телефон? Тоді я вас вітаю - ви теж стали жертвою нової мобільної фобії. Новий термін ringxiety (манія дзвінка) придумав Девід Ларамі, який пише докторську дисертацію в Каліфорнійській школі професійної психології в Лос-Анджелесі. Ларамі говорить, що сам страждає цим розладом - деякі звуки та їх послідовність можуть викликати у нього помилкове відчуття, що «співає» саме його телефон, пише «Інопреса». Манія дзвінка виникає у Ларамі від таких простих речей, як рекламні ролики по телевізору або музичні композиції на радіо (ну зовсім наче про мене). Не допомагає навіть відключення телефону - вібрації викликають помилкові відчуття так само, як і звукові подразники. В результаті, кажуть експерти, маємо справу з телекомунікаційним еквівалентом синдрому «фантома кінцівки», коли людина помилково «відчуває» свою ампутовану руку чи ногу.
Вчені пояснюють, що певні звукові діапазони - від 1 до 6 кгц - легше уловлюються людським вухом і тому в більшій мірі стимулюють реакцію. Власне, манія - це ще не хвороба. Але намагаючись бути весь час на зв'язку, ми можемо спровокувати значно складніші психологічні проблеми. Тому хоч зрідка відключайте свого мобільного «монстра».
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Леонардо Ді Капріо — один із найвидатніших акторів нашого часу. >>
Фінал Дитячого Євробачення відбувся у суботу, 16 листопада й перемогу здобула Грузія. >>
На аукціоні Sotheby's в Гонконгу картину американського експресіоніста Марка Ротко "Без назви (Жовтий і синій)" продали за 32,5 млн доларів. >>