Одержуйте на біс
«УМ» уже повідомляла про задекларовані ще на першій сесії Полтавської облради наміри представників Партії регіонів оскаржити «незручне» для них рішення більшості депутатів стосовно обрання головою обласної ради БЮТівця Володимира Марченка. Свого слова вони дотримали, і 16 травня Київський районний суд Полтави згадану ухвалу сесії скасував. А оскільки обраного на ній заступника голови, повпреда «Нашої України» Петра Ворону, згідно з законом, пропонував на цю посаду його шеф, легітимність якого була поставлена судом під сумнів, то обидва керівники представницької влади Полтавщини опинилися у «підвішеному» стані. Навіть з огляду на те, що вердикт служителів Феміди ще не набув чинності й оскаржувався в суді вищої інстанції.
Журналістам довіряють найбільше,
Щось не те коїться в Україні, якось неправильно ми живемо. Принаймні в цьому переконані більшість наших співгромадян: як свідчать дані опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 11 по 19 травня в усіх регіонах України (опитано 2000 респондентів віком від 18 років, теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%), 58,7 відсотка громадян вважають, що події в Україні розвиваються у неправильному напрямі. Протилежної думки дотримуються лише 18,7 відсотка українців, інші визначитися зі своїм ставленням до розвитку подій не змогли. Як зазначають експерти Центру Разумкова, порівняно з першими місяцями після приходу до влади нового Президента кількість респондентів, які вважають напрям розвитку подій правильним, знизилася майже втричі, хоча порівняно із, приміром, січнем цього року майже не змінилася.
«Довге» спростування
НОВИНИ ПЛЮС
Нова революція – на захист української мови
У Дніпропетровську перед входом до будинку мерії розпочалася акція протесту проти проголошеного мерією статусу російської мови як регіональної. Як уже повідомляла «УМ», рішення про підвищення статусу «вєлікого і могучєго» міська рада схвалила 77 голосами у середу, посилаючись на притягнуту за вуха Хартію регіональних мов та мов нацменшин. Їх не зупинило навіть те, що проти цього виступили міський голова Іван Куліченко та прокурор Дніпропетровська Микола Горностаєв.