Майже півтисячі львівських освітян розпочали тиждень із пікетів біля стін обласної адміністрації. Із плакатами «Поверніть освітянам борги», «Вчителям — гідну оплату праці» вони вимагали від влади не створювати нових боргів і розрахуватися з минулорічними.
Свого часу, щоб отримати зароблене, педагогам довелося звертатися до суду. Більше половини позовних заяв учителів Львівщини (9600) з приводу виплати боргів згiдно зi статтею 57 Закону «Про освіту» судові інстанції вже задовольнили. Із 18 мільйонів гривень позивачам виплачено лише 5,3 мільйона. Ще 8400 позовних заяв перебувають на розгляді в судах. Така ситуація призвела до того, що місцевий бюджет вичерпується, і, за прогнозами начальника обласного управління освіти Михайла Брегіна, вже за місяць нічим буде платити зарплату вчителям. Адже кошти за 57-ю статтею, на його думку, повинні виплачувати з державного бюджету, а не з місцевого, де їх не було передбачено. Такий фінансовий перерозподіл у бюджеті освітян області призвів до того, що в кількох районах уже зараз виникли затримки з виплатами зарплати на два-три тижні. Відтак учителі знову вийшли на вулиці.
Нагадали освітяни й про те, що вони, згідно із законодавством, мали б отримувати середню зарплату, яка дорівнює зарплаті у промисловості — а це приблизно 600 гривень для вчителя-початківця. При бажанні кошти для цього можна відшукати. Наприклад, щоб відремонтувати школу у Брюховичах, львівські освітяни запропонували такий вихід — продати автомобіль «Мерседес», який належить обласній владі, а виручені кошти спрямувати на реконструкцію.