Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
«Нарешті цей фільм жахів закінчився», — такою була перша думка після фінальної сирени позавчорашнього матчу зі словаками не лише в українських прихильників хокею, а й у самих спортсменів. З понуреними від сорому обличчями вони промайнули крізь шеренгу журналістів у так званій мішаній зоні, через яку організатори зобов'язали проходити хокеїстів після завершення кожної гри. 70-й чемпіонат світу збірна України завершила третьою поспіль поразкою з великим рахунком. Після розгромів від росіян і білорусів «синьо-жовті» отримали ляпаса і від команди Словаччини — 0:8.
Без сумніву, трьом ганебним поразкам поспіль значною мірою «посприяла» нестабільність у вітчизняному хокейному господарстві. Більше того, це змусило деяких гравців збірної заявити, що Рига була «лебединою піснею» українського хокею. На наступну першість світу Україна може приїхати у зовсім іншому складі.
А поки що, вигравши в Ризі лише один матч із шести, збірна України посіла 12-те місце й учора повернулася до Києва. Майже без надій на позитивні зміни. Хіба що у справи втрутиться Президент України, який телефонував до табору збірної після виграшу в італійців й обіцяв хокеїстам підтримку...
...Передчуття чергової неприємності посилилося на ранковому тренуванні, на яке українці вийшли далеко не в найкращому настрої. Дехто навіть під час заняття позіхав, не догледівши останні сни. А в стартовому протоколі на матч бракувало прізвища ще одного нашого форварда — Доніка відчув біль у коліні й відмовився виходити на лід.
До речі, зустріч Словаччина — Україна стала останньою на світовій першості в «Сконто Арені». Після чемпіонату кригу тут розтоплять, трибуни демонтують і застелять синтетичний трав'яний газон для футболістів.
Поєдинок мав значно більше значення для наших західних сусідів, ніж для українців. Перемога виводила хлопців Франтішека Госси у чвертьфінал, оскільки в першому матчі дня на «Сконто» білоруси з мінімальною різницею здолали команду Швейцарії і вдруге після 1998-го потрапили до вісімки кращих (швейцарці залишилися за бортом «плей-оф» уперше за останні чотири роки).
Якби наші переграли словаків, Україна поповнила б свій актив у міжнародному рейтингу й у підсумковому табелі про ранги світової першості піднялася б із 12-го місця на 11-те. Проте доля розпорядилася так, що жалобну чашу українцям довелося випити до дна. Опір словакам наша збірна чинила лише в першому періоді, після чого оборона «синьо-жовтих» розсипалася, наче картковий будиночок, і голкіперові Карпенку довелося вісім разів виймати шайбу з сітки воріт. При цьому наприкінці другого періоду Ігор відбив штрафний кидок у виконанні Мартіна Чибака. Зовсім не на такий результат матчу очікував В'ячеслав Завальнюк, для якого цей матч став сотим у формі національної команди...
«Сюрпризи», які на другому етапі турніру обіцяв головний тренер збірної Олександр Сеуканд, виявилися зi знаком «мінус». Ветерани потроху здають свої позиції, а молоді виконавці наразі не в змозі їх гідно замінити. Хоча «кращими серед гірших» за лініями організатори ЧС назвали в команді України представників і старшого, і молодого покоління: досвідчених воротаря Симчука і захисника Гунька та 23-річного нападаючого Дяченка.
Останній матч на домашньому чемпіонаті світу провела й збірна Латвії. У переповненій «Рига Арені» на радість глядачам підопічні Петра Воробйова переграли норвежців і стали в підсумку 10-ми. А в іншій зустрічі чехи, поступившись американцям iз рахунком 1:3, віддали їм третє місце в групі Е. Подейкують, що збірна Чехії «здала» гру, щоб у «плей-оф» вийти на «зручних» росіян.
Таким чином, у чвертьфіналах вчора грали: Швеція — США, Канада — Словаччина, а сьогодні зустрічаються Чехія — Росія, Фінляндія — Білорусь.
P. S. На чемпіонаті світу проводився турнір із настільного хокею серед журналістів. Участь у ньому взяв і кореспондент «УМ», який серед 30 учасників показав такий самий результат, як і збірна України на льодових майданчиках, — 12-те місце.
Група F
Словаччина — Україна — 8:0 (1:0, 4:0, 3:0)
Суддя: Левонен (Фінляндія)
Штраф: 8 — 18 (2 — 4, 6 — 4, 0 — 10)
Кидки: 37 — 10 (12 — 5, 15 — 2, 10 — 3)
Шайби: Капуш, 13, 45; Міло, 22; Штрбак, 26 (більш.); Ковачик, 36; Бартович, 37; Гудец, 50 (більш.); Юрчина, 59 (більш.)
Воротарі: Кріжан (відбив 10 кидків із 10) — Карпенко (29 із 37)
Швейцарія — Білорусь — 1:2 (Плюсс, 49 — Скабелка, 10; Заделенов, 30)
Підсумкове становище: Росія — 9 (різниця шайб — 22:11), Швеція — 6 (17:15), Білорусь — 6 (16:19), Словаччина — 5 (19:10), Швейцарія — 4 (12:15), Україна — 0 (4:29).
Група Е
Латвія — Норвегія — 4:2 (Рекіс, 7 (більш.); Бліновс, 9; Дарзінс, 37; Семеновс, 54 (більш.) — Скродер, 31 (більш.); Нігард, 60), Чехія — США — 1:3 (Міхалек, 28 — Мелоун, 14; Куллен, 20; Браун, 48).
Підсумкове становище: Канада — 8 (28:10), Фінляндія — 7 (17:7), США — 6 (11:10), Чехія — 6 (14:12), Латвія — 3 (7:23), Норвегія — 0 (5:20).
Кращі бомбардири (станом на раноксереди): Кросбі (Канада) — 12 (6 шайб + 6 передач), Бержерон (Канада) — 11 (4+7).
Олександр Сеуканд, тренер збірної України:
— Рахунок на табло відповідає розвитку хокею в наших країнах і ставленню до нього держави. Ймовірно, що після виконання головного завдання, зберегти прописку в еліті, для більшості гравців чемпіонат світу завершився. Було б несправедливим, якби така сильна команда, як Словаччина, не пробилася до «плей-оф».
Франтішек Госса, тренер збірної Словаччини:
— Ми розуміли, що перемога виводить нас у чвертьфінал. Серйозно підійшли до виконання свого завдання, добре попрацювали й досягли свого.
Василь Бобровников, нападаючий збірної України:
— На матч ми виходили з наміром дати бій словакам. Перший період провели непогано, як і в зустрічах з росіянами й білорусами, але далі щось трапилося. Цьому я не знаходжу пояснення. Наш захист почав нагадувати прохідний двір, справді боролися лише два-три чоловіки — повний хаос.
Провина за поразки лежить на хокеїстах. На жаль, єдиний кулак, моноліт у нас так і не створився: хтось тягнув ковдру на себе, намагаючись продемонструвати особисті якості, дехто байдуже ставився до результату, у когось давалися взнаки наслідки травми... Все ці обставини настільки вплинули на нас, що у власні ворота ми отримали 23 шайби в трьох зустрічах. Щось подібне з Україною траплялося лише одного разу, коли ми дебютували у вищому дивізіоні.
Звісно, на психологічний стан команди впливають негаразди з хокеєм в Україні.
Олександр Бобкін, нападаючий збірної України, дебютант чемпіонатів світу:
— Словакам потрібна була тільки перемога, вони серйозно на нас налаштувалися. Хоча ми теж готувалися до опору — гравці провели зібрання без тренерів, на якому вирішили віддати на майданчику всі сили, попри те, що цей матч для нас нічого не значив. Та вже в другій 20-хвилинці наша гра розсипалася. Хоча навіть перед третім періодом ми не збиралися складати зброю, хотіли зіграти для вболівальників і для самих себе. Тим паче важко пояснити такі великі поразки. З тими ж словаками ми краще виглядали у товариському матчі напередодні світової першості...
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>