Місцеві репетиції парламентської коаліції?

Місцеві репетиції парламентської коаліції?

Підготовча передсесійна пауза на Волині затягнулася надовго. У боротьбі за крісло обласного голови зійшлися дві політичні сили, які здобули найбільшу кількість депутатських мандатів, — Блок Юлії Тимошенко та «Народний союз «Наша Україна». Першим до власної, ні з ким не поділеної більшості в облраді не вистачило лише одного голосу — БЮТ зайняв рівно половину місць у сесійній залі, маючи в своєму активі 40 мандатів із 80. «Нашоукраїнці» здобули 18, решту поділили між собою ще чотири політичні сили: УНБ Костенка—Плюща (6 місць), Блок Бориса Клімчука «Рідна Волинь» (5), Партія регіонів та Народний блок Литвина (по 4) і Соціалістична партія (3).

Дружити складно й на місцях

Дружити складно й на місцях

На Кіровоградщині триває «коаліційна» невизначеність. Незважаючи на те, що ще 8 квітня керівники обласних організацій Блоку Тимошенко, НСНУ та Соцпартії Валерій Кальченко, Едуард Зейналов і Микола Садовий підписали документ про створення «Коаліції демократичних сил Кіровоградщини», реалізувати задумане не вдалося. Спочатку представники Соціалістичної партії оприлюднили заяву про вихід із коаліції, поклавши відповідальність за зрив переговорів на БЮТ, який, мовляв, порушує домовленості щодо кадрових питань і веде переговори з представниками КПУ й Блоку Литвина. Тут же з'явилася заява обласної організації НСНУ про призупинення членства в коаліції до відновлення продуктивної спільної роботи.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Коаліціада

Коаліціада

Формувати коаліцію — те саме, що бути наголів'ям у маятника, який безперервно хитається з одного боку на інший. Як тільки учасники переговорів сягнуть якогось прогресу в розробці документів, на поверхню піднімається ще щось, і знов відштовхує їх один від одного. Цей цикл, здається, повторився вже вчетверте. Спочатку переговори обірвалися за місяць до виборів, потім — у перший тиждень після голосування, втретє — після відмови «Нашої України» від шостого пункту протоколу про створення коаліції. Позавчора під вечір інформаційні стрічки майоріли повідомленнями: от, мовляв, документи вже готові, соціалісти тепер везуть їх до Юлії Тимошенко, потім доправлять і на вулицю Спаську, де розташувався штаб «Нашої України». Але — знову облом.

Всі статті рубрики