Підготовка не кипить

Підготовка не кипить

Під «куполом» законодавчої будівлі на столичній вулиці Грушевського, 5 знову кипить робота. Учора, як і передбачено регламентом ВР, на своє перше засідання (яке мало відбутися не пізніше, ніж упродовж десяти днів після офіційного оголошення результатів виборів) зібралася підготовча депутатська група. До складу цього тимчасового «органу» входять представники всіх політичних партій чи блоків, що пройшли до новообраної ВР (по одній особі на кожні 15 нардепів), і саме їм належить підготувати та організувати перші засідання парламенту. Свою діяльність підготовча група припиняє після того, як буде сформовано комітети Верховної Ради, але це ще, судячи з усього, буде не скоро. Адже до сформування комітетів парламентаріям іще належить зібратися на перше засідання ВР (не пізніше, ніж через 30 днів після оприлюднення результатів виборів, надрукованих у газетах «Голос України» та «Урядовий кур'єр» 28 квітня), скласти присягу, сформувати тимчасову президію, прийняти відставку Прем'єр-міністра, обрати лічильну комісію тощо. І судячи з того, як «плідно» попрацювала у свій перший день підготовча група, так швидко ця справа не зробиться.

Хто залишиться у меншості?

Хто залишиться у меншості?

Президент Віктор Ющенко відреагував на заклик Тимошенко й Мороза і на сьогодні, 5 травня, запланував зустріч із лідерами політичних сил, які увійдуть до нового складу Верховної Ради. Щоправда, рандеву відбудеться на лише з соратниками по «помаранчевій» коаліції та Прем'єром Єхануровим, а й із Януковичем та Симоненком, повідомив глава держави у Вільнюсі.

В «ірпеніаді» буде крапка...

В «ірпеніаді» буде крапка...

Про ситуацію в цьому престижному містечку поблизу Києва «УМ» розповідала неодноразово. Минуло півтора місяця після виборів, проте ім'я нового мера Ірпеня досі невідоме. Власне, всі мешканці добре знають, що перемогла лідерка місцевого блоку «За чесну владу!» Мирослава Свистович, відома своєю активною громадянською позицією протягом багатьох років, — вона була керівником виборчого штабу Віктора Ющенка у 2002-му i 2004 роках. Але офіційно переможні для Свистович результати Феміда досі забороняла публікувати в місцевій пресі (публікація автоматично визнала б за Мирославою право очолити міськраду). «Нашоукраїнський» бізнесмен Олег Бондар, котрий програв вибори, подавав до суду один позов за іншим, що, власне, й затягувало процес «ірпінської інавгурації». Існувала інформація, що задля того, аби не допустити принципову активістку до влади, Бондар навіть пішов на контакт із вельми одіозними особами, колишніми «регіоналами». Сам Олег Бондар ці припущення спростував на сторінках «УМ».

Декрет про секрет

Декрет про секрет

Президент Віктор Ющенко позавчора підписав розпорядження, яким надав Олександрі Гонгадзе можливість ознайомитися з матеріалами кримінальної справи про вбивство її сина, редактора «Української правди» Георгія Гонгадзе. Здавалося б, це логічно, що матір Георгія Гонгадзе давно мали допустити до цих документів. Однак, хоча слідству вже й удалося вийти на виконавців убивства, Леся Теодорівна донедавна не мала такого права. Адже значна частина матеріалів справи була позначена грифом державної таємниці. Ситуацію ускладнювало й те, що пані Гонгад-зе не має українського підданства і досі є громадянкою Грузії. Тож для того, щоб допустити її до засекречених матеріалів, довелося подолати низку бюрократичних перепон.

ЦИТАТИ ТИЖНЯ

ЦИТАТИ ТИЖНЯ

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Всі статті рубрики