18 днів знадобилося Центральній виборчій комісії Грузії для підрахунку бюлетенiв пiсля парламентських виборiв 2 листопада. За оприлюдненими позавчора офіційними результатами виборів, до складу парламенту потрапили представники шести партій та виборчих блоків, які подолали семивідсотковий бар'єр. Одночасно з виборами відбувся референдум, на якому 1,6 млн. виборців iз тих 1,9 млн., які взяли участь у виборах, висловилися за скорочення парламенту з 235 до 150 депутатів. Тому шести переможцям залишилися для розподілу лише 150 мандатів. Пропрезидентський блок «За нову Грузію» набрав найбільше голосів — 21,32 відсотка, які гарантують йому 39 парламентських мандатів. Партія «Відродження», на чолі якої стоїть одноосібний хазяїн Аджарії Аслан Абашидзе, здобула 18,84 відсотка (33 мандати). Блок «Національний рух», очолюваний лідером опозиції Михайлом Саакашвілі, здобув лише 18,8 відсотка голосів (32 мандати), хоча, за попередніми результатами, ця цифра була значно вищою. Інші опозиціонери з блоків «Бурджанадзе-Демократи» та «Нові праві» отримали 8,79 і 7,82 відсотка і здобули, відповідно, 15 і 12 мандатів. Четверте місце з 12,04 відсотка голосів та 20 мандатами посіла ліва Лейбористська партія, яку в Грузії називають «партією голодних», бо вона спекулює на почуттях найбідніших. Лейбористи формально не відносять себе ні до «партії влади», ні до опозиції, але представників останньої називають не інакше, ніж «фашистами».
Лідери опозиції заявили, що не будуть брати участь у першому засіданні нового складу парламенту, а натомість відбули в провінцію збирати людей для недопущення першого засідання «нелегітимного парламенту» та для вирішального походу на владу, яка, на їхню думку, грубо сфальсифікувала результати виборів. Наразі партія влади («За нову Грузію» та «Відродження») має 72 мандати, опозиція разом — 59. Безсумнівно, лейбористи приєднаються до владного блоку і таким чином він зможе створити парламентську більшість. Зураб Жванія, один із лідерів опозиції, вже змалював подальші кроки влади: на першому засіданні парламенту більшість обирає його головою Аслана Абашидзе, після чого президент Едуард Шеварднадзе оголошує про свою відставку та призначення дострокових президентських виборів. До їх проведення виконуючим обов'язки президента залишається Абашидзе. Маючи в своїх руках усі важелі влади, адмінресурс та досвід «підрахунку голосів», він має всі шанси стати наступником Шеварднадзе, який натомість отримує гарантії недоторканності та особистої безпеки.
Незалежний телеканал «Руставі-2» показав репортаж із документальними свідченями про багатомільйонні статки президента. Шеварднадзе придбав через свого радника за 13 млн. доларів розкішну віллу поблизу містечка Баден-Баден, повідомила вчора німецька газета «Більд Цайтунг». Попередньо ця вiлла належала Шанталь Грюндіг, вдові Макса Грюндіга, засновника славетної електронної фірми. Шеварднадзе заперечив інформацію про купiвлю вілли.