Нарешті всі претензії щодо виплат компенсацій родичам загиблих у катастрофі літака Ту-154 над Чорним морем, збитого українською ракетою, врегульовано. У Києві укладено міжурядову україно-ізраїльську угоду, в якій викладено розміри і порядок виплат компенсацій родичам жертв авіакатастрофи. Її підписали віце-прем’єр, міністр юстиції Ізраїлю Йосиф Лапід і перший віце-прем’єр України Микола Азаров. Зазначається, що родичі загиблих, отримавши компенсацію, відмовляються від судових позовів до України, повідомляє УНІАН.
Микола Азаров після підписання угоди відмовився назвати суму компенсації, яку виплатить наша держава. «Ми домовилися, що ця сума буде конфіденційною, і її не буде розголошено в інтересах, перш за все, родичів загиблих», — констатував преший віце-прем’єр та глава Мiнфiну України. Щоправда, його ізраїльський колега Йосиф Лапід суму не приховує — вiн повідомив, що йдеться про 7,5 мільйонів доларів. Як зазначає «Форум», у середньому вийде по 200 тисяч доларів США за кожного загиблого в катастрофі, хоча Ізраїль просив виплатити від початку хоча б по 300—350 тисяч. Утім родичі загиблих отримають не однакові суми компенсацій — при їх розподілі, згідно з ізраїльським законодавством, буде враховано склад сім'ї кожної із жертв. Багатодітні родини, наприклад, отримають більші виплати, ніж сім'ї неодружених жертв загиблих.
Виплати, за свідченням української сторони, здійснюватимуться в найкоротші терміни. А сума виплати родичам загиблих як з російської, так і з ізраїльської сторони буде однаковою.
Нагадаємо, катастрофа російського Ту-154, який виконував рейс Тель-Авів — Новосибірськ, сталася 4 жовтня 2001 року через влучення в нього української зенітної ракети С-200 під час навчань наших військових у Криму. Загинули громадяни Ізраїлю і Росії — 12 членів екіпажу та 66 пасажирів. Більшість пасажирів були громадянами Ізраїлю — 40 осіб.