Куди не поглянь — скрізь, як оті гриби після дощу, з'являються різноманітні університети, які навіть і акредитації можуть не мати, проте кожного року наполегливо випускають тисячі «кваліфікованих» працівників.
Один із них — комерційний Інститут масової комунікації при Київському національному університеті ім. Шевченка, заснований у 2003-му. Цього літа ІМК зібрав неабиякий урожай, аж 60 чоловік. Чому стільки дітей подалося в комерційний ВНЗ? Просто під час вступних іспитів на факультет журналістики КНІ майже всіх розумних дітей нахабно «валили». Можливість навчатися втратили всі, у кого не було прохідної такси (кажуть, 5 000 доларів). Ось так батьки та діти кинулися до дверей ІМК, повіривши рекламним обіцянкам та спокусившись на вп'ятеро меншу ціну.
Проблеми з'явилися одразу. Та ще й які: ми опинилися на вулиці. Проте директора ІМК пана Різуна це зовсім не цікавило, адже ще при вступі нас попереджали, що інститут гуртожитком не забезпечує. В той час, коли інші декани з останніх сил намагаються хоч якось вирішити таку болючу проблему, як житло, наш лиш у сотий раз переконує, що гуртожиток, як і новий корпус для журналістів, колись збудують.
Ми вже давно «дістали» своїх столичних друзів, напрошуючись щодня хоча б на одну нічку, а знайти квартиру за помірну плату, як кожен переконався на власній шкурі, просто нереально. «Відрити» малесеньку кімнатку десь поблизу Троєщини за ціною 250 гривень — це щастя, але навіть таких грошей у більшості студентів Інституту масової комунікації, на жаль, немає.
Щомісячне підняття квартирної плати, причіпливі господині квартир та їхнє цілковите небажання приписати нас хоча б на час навчання в місті Києві — це ще «квіточки» порівняно з тим, що сталося, коли у нашого однокурсника виникли проблеми зі здоров'ям.
На початку листопада одному хлопцю із нашої групи стало дуже погано, але допомогти йому, як з'ясувалося, не хотіла жодна київська поліклініка. Столиця не бажала безкоштовно лікувати «лімітників», у неї і без того безліч пацієнтів. Університетська ж поліклініка заявила, що ніякого Інституту масової комунікації вона буцімто не знає, а покращити стан змученого студента зможе тільки певний грошовий вклад.
Тепер на нас чекає нове випробування. Керівництво вирішило нас остаточно доконати, переселивши до радіофізичного факультету. Похмурі стіни, температура, яка не перевищує 15 градусів у сонячні дні, відсутність обіцяного могутнього матеріально-технічного потенціалу, невеликих груп, широкої мережі баз практик — це те, до чого ми змушені тепер звикати.
Звернення з листом-протестом до директора особливих результатів не дало. Він із сумом повідомив, що «10 усміхнених франклінів», які наші батьки платять за навчання, не вистачає на нормальне функціонування інституту. А його заступник пан Нівалов відреагував на наше звернення інакше, обізвавши нас брехунами і підкресливши, що ми навіть цього не варті.
Моя оповідь не є сенсаційною новиною для суспільства, проте це правдивий опис ситуації, в якій формується частина нової генерації журналістів. І, можливо, якщо про це почують, хтось зможе уникнути наших помилок. Маю надію, що своє начання продовжу.
Iванка КОРЖ.