Мементо меморіал

Мементо меморіал

Кількарічна епопея з меморіалом жертвам голодоморів, будівництво якого мають намір розпочати вже цьогоріч, знову матиме своє продовження. У понеділок засідання конкурсного журі тривало понад три години, журналістів у зал, де дискутували архітектори, представники міської влади та уряду не впускали, але лемент, що долинав із-за дверей, свідчив про бурхливе обговорення. Причому з'ясувалося, що найбільшу хвилю емоцій викликали не стільки самі проекти, скільки місце, де планують спорудити майбутній меморіал!

«Калнишевий гай» для отамана

«Калнишевий гай» для отамана

Україна готується до святкування у липні 315-ї річниці від дня народження останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського. Напередодні Міжнародного дня пам'яток та історичних місць (святкували 18 квітня) у селі Пустовійтівка Роменського району, на батьківщині отамана, побував віце-прем'єр-міністр України з гуманітарних питань В'ячеслав Кириленко, аби впевнитися, що роботи з відновлення архітектурної пам'ятки ХVIII століття — Троїцької церкви, спорудженої у 1773 році коштом Калнишевського, — ведуться вправно.

СОТові змагання

СОТові змагання

Учора в Києві пройшла коротка спаринг-конференція «Приєднання України та Росії до СОТ», центровими фігурами якої були заступник міністра економіки нашої країни Валерій П'ятницький та його російський колега, керівник департаменту Мінекономрозвитку та торгівлі РФ Максим Медведков. Стало ще більш очевидно, що за бажанням швидше за сусіда приєднатися до Світової організації торгівлі стоїть не тільки «творче змагання» державних амбіцій, а й, насамперед, великий економічний зиск (або, у випадку пізнішого вступу, — чимала втрата) для національних виробників-експортерів.

Росіяни з нами грижу не нажили. Бо не напружувалися

Росіяни з нами грижу не нажили. Бо не напружувалися

Товарообіг минулого року між Україною та Росією у 23 млрд. доларів посол РФ в Україні Віктор Черномирдін вважає недостатнім і переконаний, що реально можна досягнути 50 млрд.доларів. П'ять років тому товарообіг складав тільки 9 мільярдів. Згадану динаміку російський амбасадор називає «абсолютно фантастичною». «І повинен сказати, що ніхто ж не напружувався по-справжньому, ніхто грижу не нажив», — розмірковує Віктор Черномирдін в інтерв'ю газеті «Дело». Він пригадав, що за часів СРСР товарообіг складав 70 млрд. доларів. Чи досягалися такі показники без грижевих напруг, амбасадор не уточнив.

Подратувати Москву

Подратувати Москву

Під час засідання Ради міністрів закордонних справ держав-учасниць СНД, на якому особливе питання має приділятися гуманітарній співпраці в рамках Співдружності, українська сторона планує ініціювати обговорення економічних питань. Зокрема, що стосуються кроків окремих країн-членів (читай Росії. — Авт.) щодо своїх партнерів по СНД, які робляться «без попередження, і які не відповідають міжнародним торговельним правилам та стандартам». Адже такі дії, як натякають українські дипломати, вкотре доводять подальші сумні перспективи існування Співдружності. «Це (такі кроки. — Авт.) не може з нашого боку сприйматися як позитивний сигнал щодо подальшого співробітництва в рамках СНД», — говорить у відповідь на запитання «УМ» речник МЗС Василь Філіпчук.

На освіту з усього світу

На освіту з усього світу

Україна взяла позику у Світового банку в 86,587 мільйона доларів США на проект «Рівний доступ до якісної освіти», який стартував цього року. Крім того, з держбюджету буде виділено 9, 673 млн. доларів США. Ці гроші буде спрямовано на три основні завдання.

Пул від Пулітцера

Пул від Пулітцера

Позавчора в Нью-Йорку були названі цьогорічні лауреати Пулітцерівської премії, яка є відповідником кінематографічного «Оскара» в галузі журналістики. Пулітцерівські нагороди, засновані американським журналістом Джозефом Пулітцером, вручаються з 1917 року. Преміями відзначено дві газети з регіонів над Мексиканською затокою, які минулого року були знищені ураганом Катріна, але ці газетні видання продовжували виходити навіть в умовах природного катаклізму. Йдеться про газети «Таймс-Пікойні» з Нового Орлеану та «Сан Геральд» з міста Білоксі, штат Міссісіпі, які отримали грошові додатки до премії в сумі 10 тисяч доларів. Перше з видань інформувало населення про останні події з регіонів катастрофи, можливі способи виживання й порятунку від стихії навіть тоді, коли редакційні приміщення вже були затоплені водою.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Борщ для примадонни

Борщ для примадонни

Невибаглива і неперевершена — бувають же випадки, коли префікс «не»- прикрашає — оперна діва Монсеррат Кабальє прилетіла до Києва в понеділок пообіді. Як і минулого разу, сеньйора вирішила не мчати з корабля на бал, а передбачливо залишила для репетицій два дні. Щоправда, минулого разу репетирували ще й з російською зіркою опери Миколою Басковим, а зараз — тільки Україна і Іспанія. Це, можна сказати, перший концерт, коли українець не просто виконає кілька партій у концерті світової знаменитості, а буде її повноправним партнером. І Володимир Гришко, і Монсеррат Кабальє відспівають по окремому відділенню, а також кілька дуетних пісень: іспанською та одну сюрпризну — українською.

Загублений японський солдат знайшовся в Україні

Загублений японський солдат знайшовся в Україні

Японський ветеран Другої світової війни, який зник на сході Росії після її закінчення, знайшовся живим в Україні, повідомляє японська агенція «Кіодо». Ісіносуке Увано, якому тепер 83 роки, у війну служив на окупованому японцями Сахаліні. Після війни потрапив у полон та працював на виправних роботах.

Всі статті рубрики