Реванш Усика та Ф'юрі: прогнози експертів на майбутній поєдинок
Усик та Ф'юрі анонсували дату другого поєдинку. Ф'юрі розраховує на свою перемогу. А експерти називають фаворитом Усика >>
Під час весняних канікул три десятки столичних дітлахів віком до 9 років з ДЮСШ клубу «Арсенал-Київ» поїхали на Сумщину, де провели підготовку до першості міста, яка стартує 25 квітня. У Конотопі зібралися вісім команд зі Східного регіону — і тренуватися, і себе показати. Турнір «Дружба» виграли малі київські «каноніри».
Один із найкращих дитячих тренерів України Юрій Гордієнко характеризує своїх підопічних як справжню зміну для професійного футболу і навіть називає прізвища майбутніх зірок спорту №1: Максим Шумейко, Денис Балацький, Іван Корж. Утім наставник наголошує: «Не важливо, хто з них стане зіркою. Головне, щоб хлопці виростали здорові й дисципліновані».
Серед вихованців Юрія Володимировича є досить відомі імена. Родом із дитячо-юнацької школи «Арсеналу» — Володимир Лисенко, який нині захищає кольори київського «Динамо», Володимир Фіненко, котрого доля закинула в московське ЦСКА, Владислав Чангелія, котрий опинився в ужгородському «Закарпатті». А дубль «канонірів» представлений двома його вихованцями — Вадимом Рибальченком та Ліваном Гулардавою. Вони починали зі щоденної копіткої роботи на дитячому футбольному майданчику. Тепер нові сподівання — на нове покоління.
«Мій Ваня вже два роки займається футболом. Для нас важливо, що дитина не вештається на вулиці, а чимось конкретно зайнята», — говорить батько Дмитро Корж. А мама Наталя додає: «У мене троє мужчин у родині. Ми завжди разом дивимося футбол, особливо, коли грає «Арсенал» у вищій лізі. І якщо хтось із моїх рідних стане футболістом — заперечувати не буду».
Маленький Денис Комаров просто марить футболом. Тренування допомагають зростати бадьорим і значно додавати в навчанні. Хлопець хоче досягти висот Рональдіньйо. Але першим важливим етапом для нього стане ФК «Арсенал-Київ». Батько Дениса Дмитро Комаров зазначає: «Дуже хочу, щоб мій син доріс до професійного рівня і захищав кольори столичного «Арсеналу». Футбол — гра мільйонів, яка важлива не тільки як розвага. Це імідж міста, престиж країни. Тобто йдеться про виховання патріотизму. Зараз у наших дітей закладають правильні орієнтири на здоровий спосіб життя, любов до свого клубу та міста Києва. Буде великою помилкою, якщо нова київська влада відмовиться від муніципального футбольного клубу».
Згідно з нормативними документами, положенням про дитячо-юнацьку спортивну школу, програми розвитку дитячо-юнацького футболу ФК «Арсенал-Київ», вимогами й регламентом ФФУ та ПФЛ, на сьогодні закладено необхідні передумови для зростання резерву команди майстрів. За штатним розкладом у школі «Арсеналу» працюють 15 тренерів, які ведуть різні вікові групи. На засадах професійного футболу навчальним процесом охоплено 350 учнів. Налагоджене медичне обстеження і забезпечення, на належному рівні — навчально-тренувальна, спортивно-оздоровча, виховна робота, активно працює батьківський комітет.
«У нас в експериментальній групі є навіть дітлахи 2001 року. А загалом маємо 11 вікових груп. Вісім змагаються на першість міста, чотири групи — на першість України. Є призери змагань різного рівня. Найкращі досягнення на сьогодні мають діти 1991 року народження, які під керівництвом Владислава Гуменюка минулого року стали чемпіонами Києва та бронзовими призерами в Дитячо-юнацькій футбольній лізі України. Але найглобальніше у навчальному процесі — не спортивні досягнення. Ми вкладаємо свою енергію у майбутнє України», — наголошує директор ДЮСШ «Арсенал-Київ» Олександр Слободянюк.
Зараз, після виборів, внаслідок яких до влади в Києві прийдуть інші люди, — серйозно стоїть питання, чи існуватиме надалі і ФК «Арсенал», і його дитячо-юнацька школа. Дехто каже, нібито муніципальний клуб «їсть» надто багато бюджетних грошей. А значить, потрібно його позбутися. Така істерія політиків тільки паплюжить футбольну ідею, що працювала й працюватиме на соціальне середовище нашої столиці.
Відповідь тим, хто заради дешевого популізму ладен збільшувати кількість ліжок у лікарнях, а не вкладати гроші у здоров’я нації, дає голова Федерації футболу м. Києва Микола Гуріненко: «Муніципальний футбольний клуб за своєю суттю — виразник інтересів і прагнень столичної громади у загальноукраїнських змаганнях. Не всі діти стануть професіоналами — Шевченками, Заваровими, Блохіними, але вони виростуть справжніми громадянами держави. Загалом, у Києві займаються футболом 22 тисячі юнаків та дівчат. І це не просто статистика. Важливо відірвати дітей від вулиці, а найталановитішим — саме через ФК «Арсенал-Київ» відкрити шлях до професійного футболу. Київ багатий на таланти, а легіонери по-справжньому не захистять славу українського футболу, в тому числі й київського».
Один із яскравих прикладів — Андрій Гітченко, який уже третій рік перебуває на контракті у муніципальному ФК. У поточному чемпіонаті серед команд дублерів він регулярно забиває, хоча й має амплуа захисника. А тим, що відбувся у футболі й готовий зробити крок у вищу лігу, Андрій насамперед завдячує своєму першому футбольному вчителю — Сергію Павловичу Величку. «Головний стимул — пробитися в першу команду «Арсеналу», — каже молодий «канонір». — Ми розуміємо, що проблем вистачатиме завжди. Але зводити нанівець справу, в яку столична влада вкладала ресурси майже п’ять років, — нелогічно».
На все свій час. Київський «Арсенал» — на початку шляху. І найкоротша дорога до вищої ліги для вихованців київського футболу, доморощених гравців — це «Арсенал». Олександр Олексієнко та В’ячеслав Свідерський повернулися до рідного міста, бо в Донецьку кандидати до національної збірної виявилися незатребуванi. Гравці «молодіжки» Адрій Башлай і Олександр Романчук навряд чи змогли б так швидко пробитися до основи «Динамо», але ж це київські футболісти! Загалом нині у складі головної команди «Арсеналу» — восьмеро киян, тобто кожен четвертий.
І, слава Богу, що дешевий антифутбольний популізм політиків не поділяє переважна більшість киян. Адже футбол має залишитися поза політикою.
Усик та Ф'юрі анонсували дату другого поєдинку. Ф'юрі розраховує на свою перемогу. А експерти називають фаворитом Усика >>
Фінальні протистояння в спорті — це завжди боротьба запекла. >>
Київський «Сокіл» на правах чемпіона України цієї осені розпочав та вже завершив виступи в Континентальному кубку — вибув за підсумками другого раунду без жодної перемоги. >>
Кінематографічний «Оскар», Нобелівська премія, «Золотий м’яч». >>
Українську стрибунку у висоту Ярославу Магучіх визнали найкращою легкоатлеткою Європи 2024 року . Нагороду від European Athletics їй вручили у Скоп’є під час церемонії Golden Tracks. >>
Офіційно ратифікувала світовий рекорд української стрибунки у висоту Ярослави Магучіх - Міжнародна федерація легкої атлетики (World Athletics). >>