Демократична опозиція Сербії (ДОС) припинила своє існування. Ця реформаторська демократична коаліція 16 опозиційних партій, яка у жовтні 2000 року повалила диктаторський режим Слободана Мілошевича і потому останні три роки перебувала при владі в Сербії, не витримала останнього важкого випробування, яким виявилися президентські вибори, що відбулися минулої неділі. Як уже повідомляла «УМ», висуванець ДОС Драголюб Мічунович набрав значно менше голосів, ніж кандидат від крайніх націоналістів Томіслав Ніколич. Вибори визнані недійсними з огляду на низьку явку виборців, але поразка реформаторів віщує їм i поразку також на дострокових парламентських виборах 28 грудня.
Лідери 16 партій після важких переговорів та нарад змушені були визнати, що коаліція вичерпала свої можливості, що її роздирають на шматки внутрішні суперечки, і у вівторок прийняли рішення про саморозпуск ДОС. Сербська преса повідомила про це рішення у середу. Драголюб Мічунович підсумував три роки перебування ДОС при владі так: «Ми повинні зробити висновки з періоду нашого правління. Ми припустилися помилок, тому тепер повинні виявити їх, усунути та стартувати у змаганнях за владу як справжні демократи». Фактично ДОС повторила долю всіх демократичних об'єднань у посткомуністичних країнах: польської «Солідарності», прибалтійських та кавказьких Народних фронтів, врешті-решт, українського Руху. Вони виконали свою місію: сприяли поваленню комуністичних режимів у своїх країнах та були своєрідними інкубаторами для демократичних партій і рухів, які з часом зміцніли, набрали організаційного та ідеологічного оформлення, стали на ноги і пішли своїм власним політичним шляхом.
У Сербії термін подання заявок на участь у виборах спливає 12 грудня. Провідна політична сила ДОС — Демократична партія прем'єр-міністра Зорана Живковича — вже заявила, що йде на вибори самостійно, та запропонувала меншим партіям вступити в її ряди. Останні сприйняли таку пропозицію як образу і вже розпочали об'єднуватися в інші виборчі блоки та коаліції. Все це Україна та інші посткомуністичні країни вже проходили. Наслідком дроблення демократичних сил буде їхній програш на виборах тоталітарним партіям, які базуються на жорсткій дисципліні. Але всі молоді демократії воліють набивати власні гулі, наступаючи на власні граблі.