Британський парламент єдиний у світі може похвалитися тим, що до його складу входить дворазова лауреатка «Оскара» та володарка багатьох інших престижних нагород у галузі кіно та театру. Гленда Джексон, маючи репутацію однієї з найкращих англійських актрис ХХ століття, у 1992 році оголосила про припинення акторської кар'єри й перейшла в політику — стала депутатом Палати громад британського парламенту від лондонського району Гемпстед. Феміністські та соціалістичні переконання виявилися для цієї жінки важливішими за сценічну славу. Джексон ніколи не боялася відстоювати свої погляди й виступала проти урядових рішень навіть із найважливіших питань.
Народжена в 1936 році в родині муляра, дівчина в 16 років змушена була покинути школу, щоб заробляти на хліб. Ще в дитячі роки вона захопилася театром, тому, працюючи впродовж наступних років офіціанткою, реєстраторкою в готелі та аптекарем, Гленда вечорами виступала в аматорських театральних трупах. Аж поки не потрапила до складу провідного театрального колективу Британських островів — Королівської Шекспірівської компанії. Слідом за славою на театральних сценах Лондона і Нью-Йорка прийшли виступи в кіно. Джексон отримала «Оскари» за виконання головних жіночих ролей у фільмах Кена Рассела «Любителі музики» (1971) та Мелвіна Франка «Трохи шику» (1973, фільм також відомий під назвою «Як у кращих домах»). Крім того, Гленда також номінувалася на «Оскара» за ролі у фільмах «Неділя, клята неділя» (1971) та «Гедда» (1975). У 1972 році вона здобула найвищу теленагороду «Еммі» за роль Єлизавети І у телесеріалі Бі-Бі-Сі про життя цієї британської королеви. Акторка віддавала перевагу кіно гострої соціальної спрямованості — зокрема, виконала роль Олени Боннер у біографічному фільмі «Сахаров» (1984).
За роки депутатської діяльності соціалістка Джексон очолювала парламентську комісію з міського транспорту в Лондоні, у 2004 році «не без допомоги» лейбористів програла вибори на посаду мера британської столиці. На тих виборах, як писали газети, вона відмовилася дотримуватися неписаного партійного правила — підписувати пусті чеки. Втративши при цьому депутатський мандат, Гленда без справ не залишилася. В уряді мера Лондона Кена Лівінгстона «рожева Гленда» обіймає посаду радника з допомоги бездомним.
Британська преса обожнює Гленду Джексон, оскільки в кожному інтерв'ю вона скаже щось таке, що не буде нудним для читача. «Існує автоматичне передбачення, що роботу певного розміру відповідальності можуть заповнити лише чоловіки, які мають відповідний розмір...» (газета «Нью стейтсмен»). «Не важливо, як високо здійметься жінка. Вона постійно повинна доводити свою придатність» (сайт Varsity.co.uk). Вона також дуже нервово сприймає те, що жінок оцінюють за одягом: «Коли ви востаннє чули, щоб обговорювали одяг чоловіка?!».
Конкурси «Міс світу» «оскароносна» депутатка вважає «глибоко відразливими», а ще гостріше критикує військові інтервенції британців до Афганістану та Іраку.