Вибори, які щойно завершилися, підтвердили суцільне домінування на Луганщині Партії регіонів (а якщо точніше — все тієї ж старої «комсомольської» номенклатури радянської доби, яка тепер перефарбувалася в синьо-білі кольори). Остаточно голоси не підраховано, однак уже зрозуміло, що ПР набирає більше 70%. Це загалом по області. Але, як кажуть, є нюанси, і найпомітніший із них — уже всесвітньо відомий Алчевськ.
Хоча загальний вплив на алчевців партії Януковича—Ахметова ще доволі відчутний, однак уже не переважний. На виборах до міськради ПР набрала 49% голосів. Натомість на виборах міського голови її представник, він же — керівник міського осередку «регіоналів» Микола Кириченко «пролетів» із оглушливим свистом. Про це повідомив голова міської територіальної виборчої комісії Михайло Герасименя.
Програш Кириченка, який здобув приблизно 14,7% голосів, мало кого здивував. Адже це той самий «триразовий» мер міста металургів, який, на переконання більшості городян, винен у січневій трагедії «холодомору». Зняти цього «регіонала» алчевці вимагали навіть у Президента. Той порадив місту обрати собі дієвішого мера, і Алчевськ поради дослухався. Не допомогли Миколі Єгоровичу ані істерична підтримка провідної в регіоні партійної структури, ані сльозливі розповіді про звертання по допомогу до Віктора Ющенка та жорстоку відмову глави держави. Мабуть, тому не допомогли, що металургів та коксохіміків важко обдурити: яка президентська допомога потрібна, аби завчасно підготуватися до зливання води з домових тепломереж?
Щодо переможця «мерських» перегонів, то ним став — із величезним відривом від Кириченка — голова правління ВАТ «Алчевськкокс» Володимир Чуб. Його ужинок — понад 70%. На практиці перемога Чуба означає цілковите ствердження в місті корпорації «Індустріальний союз Донбасу» — як і Алчевський металургійний комбінат, «Алчевськкокс» є складовою «ІСД».
Групою підтримки новообраного мера в міській раді має стати фракція партії... «Еко +25%» — ще один, так би мовити, «структурний підрозділ» «ІСД» (один із керівників «Індустріального союзу», екс-віце-прем'єр з питань ПЕК Віталій Гайдук днями підтвердив свою причетність до створення цієї партії «екологічного порятунку»). Крім ПР та «Еко...», до міськради проходять партія Вітренко та КПУ, на межі — «нетаки». Однак навряд чи всі ці сили, окрім хіба що комуністів, зможуть організувати дієву опозицію. У місті, де переважна більшість городян так чи інакше працює на одне з найбільших у країні бізнес-угруповань, опиратися надто складно.