Формування людини нового типу — шляхетної, правдивої, самодисциплінованої, здатної брати на себе відповідальність і керувати іншими, вірної національним інтересам — Iван Тимошенко вважає головною передумовою культурного, наукового та економічного піднесення держави. Створити умови для навчання й виховання саме такої нової національної еліти поставив він собі за мету, обираючи фах педагога.
Нелегким був шлях до цієї мети. Лише з початком перебудовчих процесів в Україні вдалося визначити її чіткі орієнтири. У 1991-му родиною Тимошенків був презентований новий ВНЗ — Українсько-фінський інститут менеджменту і бізнесу, один із перших в Україні вищих навчальних закладів приватної форми власності.
Формувався й гурт однодумців. У 1995 р. професора Івана Тимошенка було обрано головою Асоціації навчальних закладів України приватної форми власності. З 1997 р. він також — голова ради ректорів ВНЗ приватної форми власності м. Києва й України, член ради ректорів Київського регіону, член Державної акредитаційної комісії. Спільними зусиллями нові ВНЗ всерйоз і надовго обживали освітянський простір.
Ріс та набирав нової якості й «рідний» заклад Івана Івановича. У червні 1999 р. рішенням Державної акредитаційної комісії Українсько-фінському інституту менеджменту і бізнесу було надано IV рівень акредитації та статус університету. А в 2004 році вищий навчальний заклад отримав нову назву, покликану часом, — приватний вищий навчальний заклад Європейський університет.
Сьогодні приватний навчальний заклад Європейський університет — це величезний територіально розподілений холдинг. До його складу входять не лише 25 філій у різних містах України, а й 50 успішно діючих виробничих підприємств. І все це працює заради однієї великої мети — підготовки висококласних спеціалістів для всіх галузей народного господарства, нової професійної еліти України.
Заслуги Івана Тимошенка високо оцінені державою: Відмінник освіти України , нагороджений орденом «За трудові досягнення» IV ступеня; дипломом та пам'ятною медаллю «За заслуги в розбудові економіки України та вагомий внесок у створення міжнародного іміджу держави»; хрестом пошани «За духовне відродження»; золотою медаллю «Незалежність України», орденом «Пресвятої Богородиці Покрови»; орденською відзнакою «Громадське визнання».
За багаторічну активну роботу, пов'язану з реалізацією економічної політики держави, Іван Тимошенко у 2003 р. нагороджений почесною відзнакою Мінекономіки України «За сумлінну працю».
Указом Президента України від 28 грудня 2002 р. за вагомі досягнення у професійній діяльності, невтомну багаторічну працю ректорові Івану Тимошенку присвоєно почесне звання «Заслужений працівник освіти України». У 2006 році Іван Іванович став членом колегії Міністерства освіти та науки України.
Тож чи не є щасливою людиною Іван Іванович Тимошенко? Адже його мрія, справа всього його життя дає такі вагомі, такі прекрасні плоди, які перетворюють, роблять кращим та світлішим світ навколо. І чи не маємо ми сьогодні, вітаючи Івана Івановича з днем народження, по-доброму йому позаздрити і щиро побажати довгих літ, сил і наснаги.
Щастя, здоров'я, нових звершень зичать Вам, Іване Івановичу, всі Ваші співробітники і випускники, всі сьогоднішні і майбутні студенти Європейського університету, всі, кому Ви дали і дасте ще путівку в щасливе, заможне життя!
Колектив співробітників Європейського університету.