Найкращий навчальний заклад України — це...
Міністр освіти та науки Станіслав Ніколаєнко минулого тижня під час наради ректорів повідомив, що визначено рейтинг вищих навчальних закладів України. У відповідь на це Юрій Єхануров попередив, що рейтинги — справа невдячна, і може виявитися багато незадоволених, тому краще визначати кращий ВНЗ у своїй категорії. Тим часом, згідно з повідомленнями прес-служби МОН, кращий ВНЗ оцінювали, беручи до уваги організаційну структуру, доступність освіти, результативність інтеграційних процесів, позиціонування випускників на ринку праці, науково-педагогічні кадри, кадровий потенціал, наукову роботу викладачів та студентів.
Кращим вищим навчальним закладом України за цими критеріями визнано Луганський національний педагогічний університет.
У ЛНПУ навчається 22 тисячі студентів, є видавництво «Альма-матер», ВНЗ випускає щорічно близько 40 електронних підручників, розвивається мережа дистанційного навчання.
Журналісти та освітяни трохи здивовані першою позицією рейтингу, яку традиційно займали Київський університет імені Шевченка, Києво-Могилянська академія, Політехнічний інститут, випускників яких високо цінують роботодавці. Цілком можливо, що громадськість просто мало знає про ЛНПУ, хоча дехто вважає, що рейтинг може бути своєрідним знаком «загравання» до «донецьких» напередодні парламентських виборів.
Призначено стипендії імені М. Грушевського
Кабінет Міністрів України постановою від 23 лютого затвердив нову академічну стипендію імені М.Грушевського для 70 студентів та 30 аспірантів державних вищих навчальних закладів III — IV рівня акредитації денної форми навчання, які найбільше відзначилися в навчальній та науковій роботі, починаючи з другого курсу. Стипендію призначають за поданням ВНЗ, яке можна подавати двічі на рік для студентів та раз на рік для аспірантів після сесії та за її результатами.
Вчитися мовою своїх батьків
Під час прес-конференції у Севастополі міністр освіти Станіслав Ніколаєнко сказав, що мова, якою вчитимуться школярі у Криму, залежатиме від бажання батьків. «Прийдуть 20 батьків, і напишуть заяви, що вони бажають відкрити російськомовний клас або навпаки, україномовний клас, ми, відповідно, повинні виконати Конституцію України і такі класи відкрити. Попросять — будь ласка. Ми будемо просити разом з адміністрацією вирішувати питання щодо кадрiв, щодо методик, посібникiв — допоможемо й організуємо», — пообіцяв міністр. С.Ніколаєнко аргументував такий підхід тим, що «Президент наш говорив, що кожна дитина буде розмовляти і навчатися мовою своїх батьків».
Науковці поки не отримуватимуть величезних пенсій
Президент наклав вето на зміни до Закону про наукову та науково-технічну діяльність. Про це повідомили у прес-службі Президента. Причина — невідповідність Закону Конституції України, Закону України «Про оплату праці» і чинним нормам Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», до яких зміни не вносяться.
За нормами ветованого Закону, до заробітної плати науковців мали б включати не лише ставку, а й доплати та винагороди, в тому числі ті, за які науковець отримує гроші за кінцевим результатом. Закон також передбачав, що пенсія наукового співробітника інституту та закладу будь-якої з форм власності має забезпечуватися держбюджетом України. А для обчислення пенсії треба враховувати заробітну плату наукового співробітника як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом. Приблизні підрахунки показують, що на такі пенсії для науковців потрібно більше нiж 237 млн. гривень.