Шанувальники європейського кіно нарешті можуть знайти в кінопрем'єрах березня дещо цікаве. Нарешті й до України добрався британський фільм «Розпусник» (The Libertine) із Джонні Деппом у головній ролі. Стрічку було знято ще в 2004 році, але навіть на європейський екран його шлях був надто довгим. Старий світ презентував його тільки в листопаді минулого року, а Росія випустила в прокат наприкінці січня. Українським жінкам красунчика Деппа презентують якраз 8 березня (кінотеатр «Київ»).
Автори фільму — режисер-дебютант Лоренс Данмор та продюсер Джон Малкович — дозрівали до зйомок ще довше. «Років десять тому мені подзвонив Джон Малкович і запитав, чи хочу я приїхати в Чикаго подивитися спектакль «Розпусник», в якому він зіграв головного героя, — розповідає Джонні Депп. — Я поїхав у Чикаго, подивився виставу і повечеряв із Малковичем. Тоді Джон сказав, що хоче, щоб я зіграв Рочестера в екранізації цієї п'єси. Відтоді я почав читати вірші, прозу і п'єси графа та став прихильником його творчості». До речі, Малкович, який у виставі сам чудово впорався з цієї роллю, захотів, щоб на екрані відомого розпусника зіграв саме Депп (у стрічці ж Малкович став королем Карлом II). Інших варіантів, ніж цей харизматичний актор, у Малковича не було. Судіть самі. Дія картини відбувається в Англії в епоху Реставрації, символами якої, як ви пам'ятаєте, стали маркіз де Сад і граф Рочестер (Джон Уілмот). Останньому з них — королівському фавориту, поету й дебоширу, який у 33 роки помер від сифілісу, й присвячена стрічка. Звісно, фільм про ТАКОГО казанову міг або скотитися до відвертої порнографії, або ж стати справжньої драмою. Ось тут і знадобився Джонні Депп, який блискуче передав усю глибину падіння людини, яка все ж зуміла розкаятися. Закордонні глядачі, які вже мали змогу подивитися фільм, кажуть, що гра акторів настільки сильна, що навіть на еротичні сцени, яких у стрічці дуже багато, зрештою, просто перестаєш звертати увагу. Останнє кохання Рочестера — молоду актрису Елізабет Баррі — блискуче зіграла Саманта Мортон.
Додам, що дія відбувається на тлі розкішних декорацій і костюмів тієї епохи. Але при цьому фільм зумисне знятий на плівку, де всі кольори мають блідий, приглушений відтінок, — щоб передати атмосферу «смутного часу» XVII сторіччя. Задля цього на камери спеціально вдягали фільтри жовтувато-зеленого, темно-синього кольорів, аби зображення здавалося «брудним» та ще моторошнішим. До того ж знімальна група мінімально користувалася світлом — усі сцени підсвічували переважно свічками. Грим і зачіски довірили Пітеру Оуену, під чиїм керівництвом створювали фентезійні образи трилогії «Володар перснів». Кажуть, що саме в цій номінації «Розпусник» може отримати цьогоріч «Оскара».