Детальну екологічну «ревізію» вирішив влаштувати комбінат «Запоріжсталь». Для цього підприємство запросило дніпропетровських фахівців із ТОВ «Центр екологічного аудиту і чистих технологій», які вже розпочали відповідну роботу на комбінаті. Дніпропетровські експерти мають досвід проведення екологічного аудиту на металургійних підприємствах країни. Зокрема, саме вони готували відповідний висновок по ВАТ «Криворіжсталь» під час його підготовки до продажу.
Власне, на «Запоріжсталі» протягом багатьох років питанням поліпшення екологічної ситуації приділяють особливу увагу. Щорічно на утримання установок очищення повітря і води, утилізації відходів комбінат вкладає близько 70 мільйонів гривень. Крім цього, «Запоріжсталь» активно впроваджує нові природоохоронні об'єкти та газо- і водоочисне устаткування. Наприклад, у 2002 році після капітального ремонту на мартенівській печі № 6 була впроваджена сучасна, значно надійніша газоочистка. Вона затримує близько 98% шкідливих викидів в атмосферу, тому допомогла оздоровити атмосферу не тільки на робочих місцях, а й у місті. Загалом капітальні вкладення на природоохоронні об'єкти за 2002—2005 роки становили 450 мільйонів гривень. Якщо приплюсувати до цих мільйонів ті кошти, що підприємство витрачає на технічне переоснащення основних фондів (а сучасне обладнання, зазвичай, враховує екологічний момент), то вийде дуже пристойна сума, яку можна порівняти з бюджетами окремих міст. Як підрахували фахівці, вжиті комбінатом заходи дозволили більш ніж удвічі знизити викиди пилу в атмосферу, значно поліпшити очищення технічних вод, обмежити вміст шкідливих домішок у відпрацьованих газах.
Але комбінат «Запоріжсталь» зацікавлений у незалежній оцінці впливу підприємства на навколишнє середовище, в оцінці ефективності і повноти заходів, які вживають для вирішення екологічних питань. І саме екологічний аудит дозволить знайти ті болючі місця, які, можливо, є на підприємстві та накреслити першочергові завдання щодо зниження впливу виробництва на навколишнє середовище. Аудитори допоможуть з'ясувати пріоритети природоохоронної роботи на комбінаті, а також підкажуть оптимальні шляхи їх досягнення.
Також ця добровільна перевірка стане основою для подальшої сертифікації підприємства міжнародним стандартом ІСО 14001 — системи менеджменту навколишнього середовища відповідно до сучасних вимог. Робота аудиторів на комбінаті триватиме упродовж першого кварталу 2006 року.