В Україні настав час єднання, названий у відомій притчі «порою, коли треба збирати каміння». Нас дуже довго ділили, розкидали, протиставляли, розводили. З різних причин і у різний спосіб, однак мета завжди була єдина: поділивши, легше володарювати.
Сьогодні прийшла пора єднатися і серцем, і помислами, і у діях також. Бо, немов золотий пісок крізь пальці, стікають усі оті неоціненні здобутки нашої незалежності: національні багатства та ресурси, наш потенціал і наші перспективи. Все це осідає у кишенях кількох десятків людей, які вважають нашу Україну своєю вотчиною. Що передамо своїм дітям у спадок? Що залишимо їм на майбутнє? Країну, в якій не просто важко жити, а й безперспективно?
У Національному гімні України наші славні попередники писали: «Душу й тіло ми положим за нашу свободу». Так вони бачили свій обов'язок і так чинили.
Сьогодні наш громадянський обов'язок полягає в іншому: ми повинні сказати «так» Україні, у якій гідно житиме український народ. Ми так довго не мали права голосу і власних прав, що забули, як цим правом користуватися.
Ми думали, що тоді, в тепер уже далекому 1991 році, сказавши «так» незалежній Україні і не зумівши сказати «ні» старій владі, зробили все. Результат такої хиби сьогодні сягає меж національної катастрофи: маємо найнижчі у Центрально-Східній Європі пенсії і зарплати, найвищу смертність населення та найбільше шахтарських вдів.
Чи про таку Україну мріялося? У країнах Європи, де має місце громадянське суспільство, народи щоденно і повсякчас кажуть «так» усьому тому, що відповідає їхнім національним інтересам, і «ні» тому, що їм шкодить.
І ми, українці, повинні так само діяти, бо український народ є джерелом влади згідно з нашою Конституцією.
Я знаю, що та частина української спільноти, яка долучена до політичних партій, уже давно має визначену думку. Однак величезні пласти українського суспільства — селяни, гірники, інтелігенція — не тільки живуть у важких побутових умовах, а й змушені щоденно вислуховувати брехливу і тенденційну інформацію з офіційних ЗМІ, яка паплюжить не лише їхній громадянський вибір, а й честь і гідність нашого народу.
Як голова Союзу українок, всеукраїнської жіночої громадської організації, яка об'єднала жінок з усіх областей у їхній праці на благо найсвятішого — наших дітей і їхнього майбуття, я переконана, що настав час усією багатомільйонною українською громадою сказати «так» гідній і демократичній Україні і ще раз «так» — чесній і моральній владі. Що така влада може бути — переконалися за рік роботи уряду на чолі з Віктором Ющенком.
Сьогодні це гасло є визначальним в українському бутті, воно є визначальним у виборі долі для наших дітей і онуків.
Тож єднаймося у нашій праці: за наших дітей, за нашу родину, за Ющенка, за Україну!
Лілія ГРИГОРОВИЧ,
Голова Союзу українок,
народний депутат України.