Українські прикордонники як несли, так i несуть службу на краю острова Коса Тузла в Керченській протоці. Більше того: зараз тут «стахановськими» темпами, за участю автокранів та іншої техніки, будується наша стаціонарна прикордонна застава. Водночас приходять невтішні вісті про долю самого шматка суходолу: за інформацією спеціальної тимчасової комісії Верховної Ради із забезпечення парламентського контролю над режимом державного кордону в районі Тузли, цей острів внаслідок посилення течії, викликаної будівництвом російської дамби на протилежному березі, став коротшим на 97 метрів і звузився на 40 метрів. Руйнування його продовжується, повідомляє УНІАН. Узагалі, виникла небезпека того, що острів може розділитися навпіл, обговорюються різні варіанти зміцнення берегової лінії Тузли.
Тим часом, як показують опитування громадської думки, більшість населення України (59%) вважає ситуацію, що склалася у жовтні навколо острова Коса Тузла, важливою або дуже важливою. Як показує анкетування, проведене Фондом «Демократичні ініціативи» та компанією «Тейлор Нельсон Софрез Україна» з 30 жовтня до 6 листопада 2003 року, частина українських громадян вважає, що це — прояв імперської політики Кремля (12,1%), просто непорозуміння (22%), змова Путіна й Кучми, «щоб підняти до себе довіру населення» (8,7%), або ж даремний галас, бо, мовляв, Росія будувала дамбу на своїй території (18%). Інша частина населення оцінює ці події як провокацію Росії з метою випробувати реакцію України (19,9%); спробу Росії шляхом загрози добитися від України поступок у переговорах щодо розділу Азово-Керченського водного простору (17%); як першу, але не останню спробу Росії реалізувати свої територіальні претензії до сусідніх держав (17,5%). Після конфлікту навколо острова Тузла у 18% опитаних погіршилося ставлення до Росії.
На питання, чи треба Україні після конфлікту навколо Тузли ратифікувати підписану Президентом Кучмою угоду про формування Єдиного економічного простору з Росією, Білоруссю і Казахстаном, відповіли: «так, треба» — 30,1% опитаних; «можливо, треба, але після з'ясування усіх причин конфлікту» — 16,6%, «ні, не треба» — 20,0. «Я не знаю умов цієї угоди» сказали 19,5 відсотка респондентів, не визначилися з відповіддю 13,8%.