Відколи мій «домашній улюбленець» (себто «тєлєк») удостоївся ласки бути підключеним до кабеля, я міцно підсіла на продукцію «новонародженого» каналу К1 (про його презентацію «УМ» розповідала в серпні минулого року). До орденоносної і «врочистої підключки» я кілька разів бігала дивитися цей канал до знайомих. Не сприйміть це за рекламу, але в рейтингу дорослого населення моєї сім'ї К1 посів чільне місце.
Нагадаємо, що від самого свого створення телеканал задекларував себе як «телебачення для людей, які не дивляться телевізор». Хоча, не братиму гріх на душу, у використанні серійної продукції К1 аж ніяк не відрізняється від решти, з дозволу сказати, вітчизняних мовників. Себто, активно показує телесеріали сусідньої країни без українського дублювання (сподіватимемося, поки що). Проте серіали ті, попри інтенсивно мусовану «русскую ідєю», таки розраховані зовсім не на споживачів «Клону» чи Каті Пушкарьової. Хай там як, але це не безрозмірні «телековбаси», таке собі їдло для овочевого інтелекту, а невеличкі, в середньому серій десь на вісім, хоч і телевізійні, та все-таки художні стрічки («Тайга. Курс виживання», «Мисливці за іконами» тощо). Не можуть не тішити й приємно не дивувати серії документальних фільмів на тему мистецтва, подорожей, науки. Та й власного публіцистичного і доволі таки змістовного продукту, надто зважаючи на жовторотий вік телекомнанії, К1 не бракує.
Щоправда, останній тиждень-півтора на К1 з'явилося загадкове і незбагненне «промо». У кадрі виникає така собі металоконструкція, схожа на космічний корабель, повтикані навколо зірочки і таємниче повідомлення: «Він летить!».
Не мордуватиму вас довго, шановні читачі, а відразу розповім те, що сама знаю.
Керівництву К1 стало замало своїх журналістів із телеведучими, а забандьорилося запросити до співпраці гуманоїда. А, як і годиться справжньому телеобличчю, іншопланетний ведучий потребує собі на допомогу цілий творчий колектив: редакторів, сценаристів, режисерів, операторів, освітлювачів. Чи не найбільшу (принаймні найпомітнішу) роль у створенні нової зірки гратиме людина, що подарує чарівливому монстрові голос, а також лялькарі, завдяки яким гуманоїд зможе рухатися у незвичній для себе атмосфері й матиме вигляд доволі таки спритного пацана.
Спершу, не довго думаючи, планували запросити до співпраці перевіреного, розкрученого і всім чудово відомого Альфа. Проте американські роботодавці цього іншопланетянина виступили категорично проти такої ідеї і пообіцяли відстежувати ефіри К1 на предмет неузгодженого використання носатої потвори. Тому вирішено було на зло жадібним янкі вигадати чи, запросити ексклюзивного і не розкрученого на нашій планеті ведучого-гуманоїда. Перемовини з ним помітно затягнулися. До того ж проект двічі мало не зірвався. Ті зриви, до речі, збігалися з українськими урядовими катаклізмами (йдеться про дві відставки Кабміну). Довго тривали й муки творчості щодо імені нового ведучого. Підключили всіх без винятку працівників К1, пообіцявши навіть премію за найвдаліший варіант.
Відомо, що на каналі вже працює славетний і цілком земний Микола Вересень, тому вирішили, що гуманоїдові теж слід дати прізвище за назвою місяця. Але саме того місяця, в якому потворисько прилетить на планету Земля. Тож із запропонованих кількох сотень імен, не мозолячи собі голову, постановили, що монстрик матиме прізвище Лютий. Назвати хотіли, як і першого українського космонавта Леонідом. Але спрацювали якісь там псевдоетичні телевізійні міркування і Леонід став Леонардом, простіше — Лео.
Тож, шановні телемани, вже наступного понеділка о 21.00 за київським часом ви матимете честь познайомитися з волохатим телегуманоїдом Лео Лю у програмі «Земля в ілюмінаторі». Хоч візуально (нема де правди діти) він і нагадує свого американського побратима Альфа, але саме настільки, щоб ніхто не міг «прикопатися» і звинуватити керівництво К1 у плагіаті. Двома «м'язово-рухальними» половинками цього екзотичного космічного «яблучка» вирішено було зробити подружжя Цеглинських — Ігоря та Ольгу. Для гармонії та вивіреного сімейного «унісону».
Щоправда, голосом і манерою спілкуватись Лю буде майже рідний Альфів братик, яким його пізнав український глядач кілька років тому на IСTV через неперевершену адаптацію перекладача Олекси Негребецького і голос актора Євгена Малухи. Тексти для Лео Лю писатимуть інші люди (щось у К1 не склалося домовитися з Негребецьким). Зате Євген Малуха радо погодився працювати хрипкувато-нахабним зірковим голосом волохатого монстра.
Хронометраж програми, яку вестиме Лео Лю, всього лише п'ятнадцять хвилин, зате — щодня, після випуску новин, які гуманоїд весело коментуватиме на свій інопланетний розсуд. Крім політичного коментаря, Лео Лю дасть найточніший прогноз погоди (міжгалактичні метеослужби працюють значно бадьоріше і справніше за українські), покаже дітям мультсеріал «Смішарики» (замість вечірньої казки), а дорослим запропонує документальний серіал «Таємне життя».
«До чого тут пророцтва українського класика?» — запитаєте ви. Та до того ж бо (ги-ги-ги!), що ще Павло Тичина писав: «Сплю, не сплю, чиюсь вволяю волю... Лю...» Отже, можна зробити висновок, що на красунчика Лю українці чекали мало не сто років.
Тож споглядайте нового ведучого і готуйтеся, що невдовзі, цілком імовірно, ваші діти вимагатимуть завести хатнього «леолюсика».