Свято всіх закоханих, День святого Валентина, ввійшов у наше життя порівняно недавно. Але цей, хай і робочий, день багато українців чекають з нетерпінням. Адже саме 14 лютого прийнято за допомогою вітань і подарунків висловлювати найпотаємніші почуття. Кому ж таке не до вподоби? Але і до цього свята необхідно готуватися заздалегідь. Що ж прийнято дарувати в такий день і на яку суму поздоровлення може полегшити ваш гаманець, з'ясовувала «Україна молода».
Завжди актуальний подарунок — квіти
Найдешевше, звісно, — це подарувати листівку у формі серця («Валентинку»). Коштуватиме таке задоволення від двох до п'яти гривень. Досить дешево продають на міських базарчиках червоні сердечка з різних тканин. Звичайна коробка цукерок, глиняний сувенір обійдуться в десятку-другу. Наступний «шаблонний» подарунок — це квіти. Із «місцевих» рослин зараз продаються в основному тільки троянди. Інші квіти летять в Україну з Голландії — це тюльпани, хризантеми, іриси, декоративні соняшники, орхідеї. Привозять в Україну квіти і з Еквадору і Колумбії. Найдорожчі з них, звичайно, — у квіткових салонах. Там можна придбати як букет-композицію, так і по квіточці вроздріб. До речі, професіонали можуть вам і з однієї квітки створити цікаву композицію. За складання такої у салонах беруть від 20 до 70 гривень. В магазинах — п'ять відсотків від ціни покупки, а на базарах — і на безкоштовній основі можна домовитись.
Інтернет-магазини та агентства з придбання та доставки подарунків пропонують свої послуги по всій Україні. Ціна за дуже скромний букетик ірисів із доставкою — близько 50 гривень, а шикарні композиції з дорогих троянд — це вже потягне понад тисячу гривень. А які ж захоплюючі назви! «Тільки ти», «Вогонь бажання», «Спогади», «Острів любові», «Діамант»... По інтернету найчастіше пропонують замовити іграшки і парфуми, святковий торт у вигляді серця.
Часто дарують у цей святковий день м'які іграшки. Тут уже дуже широкий ціновий діапазон, так що кожний зможе визначитися із можливостями саме свого гаманця.
Зірка на ім'я... Вася
Якщо не вистачає власної фантазії, а хочеться чого-небудь особливо ексклюзивного, тоді до ваших послуг ціла мережа компаній, що спеціалізуються на написанні поздоровлень, організації всіляких сюрпризів і свят. Найдешевший сюрприз коштує 150 доларів і припускає, що співробітник фірми, одягнений у костюм якого-небудь цікавого персонажа, зустрінеться з вашим адресатом і привітає його від вашого імені. Є фірми, які готові допомогти вам незвично, красиво й урочисто освідчитися в коханні або навіть запропонувати коханій свою руку і серце.
Серед незвичайних подарунків — зірка. Тобто одна з фірм пропонує до свята назвати ім'ям коханої зірку на небі. Можна вибирати галактику, сузір'я та там вже і зірку, яка поки що значиться під якимось номером. Ім'я для зірки більших розмірів буде коштувати дорожче, ніж для дрібнішої. Такий подарунок оформляється протягом доби, а додому вам буде доставлений спеціальний сертифікат.
ДОВІДКА «УМ»
Легенда про Святого Валентина така: на території нинішньої Італії у третьому столітті до нашої ери римським воїнам забороняли брати шлюб. Але християнський священик Валентин був добрий і чуйний, а тому таємно вінчав закоханих. Він мирив подружжя, що посварилися, писав любовні листи за неписьменних. Популярність його поширилася так далеко, що зберегти в таємниці його діяльність уже було неможливо. Його заарештували і стратили. У середні століття католицька церква оголосила Валентина християнським мучеником.
День святого Валентина — це католицьке свято. Православна традиція має свій день закоханих — 8 липня церква відзначає день святих Петра і Февронії, що любили один одного і вмерли в один день. Тому прикмета говорить: «Той, хто повінчається в цей день, буде жити довго і щасливо. У любові». Але сьогодні католицьке свято перетворилося на день Любові й Романтики. Класичною емблемою свята Любові вважають червоні троянди, бо червона троянда — улюблена квітка Венери, богині любові, а червоний колір — це колір сильних почуттів. Побажання ж пишуться на листівках у формі серця — «валентинках». Писати, за правилами, потрібно зміненим почерком і не підписуватися. Подарунки до Дня святого Валентина часто загортають у мереживний папір, тому що мережива — символ любовного роману (згадайте історії iз загубленими мереживними хусточками). А ще існує повір'я, відповідно до якого перший чоловік, що зустрівся дівчині 14 лютого, повинний бути її Валентином, поза залежністю від його бажання. Дотепер у Європі живе традиція ворожіння у День святого Валентина. Вважається, що саме в цей день, 14 лютого, птахи вибирають собі пари, і людям потрібно поквапитися встигнути зробити те ж саме. Тому вже кілька століть підряд дівчата Європи пишуть свої імена на листочках, складають їх у шухляду, а юнаки виймають потім відтіля по клаптику паперу, вибираючи тим самим собі пару.