— Чи можна найближчим часом розраховувати на здешевлення м'яса?
— По різних видах м'яса спостерігаємо різні тенденції, які залежать від різних причин. Свинина може подешевшати, тому що росте виробництво, і йдуть інвестиції. Курятина дешевшає, тому що знижується споживання. Яловичина може незначно подешевшати у зв'язку з «російською забороною». Зростання ж виробництва птиці не буде. Прогнозувати що-небудь по м'ясу птиці неможливо. Наприклад, якщо виникне пандемія пташиного грипу, то потрібно буде взагалі знищити все без винятку поголів'я птахів.
— Що потрібно змінити в країні, щоб м'яса стало більше і щоб воно стало дешевшим? До речі, в якій країні воно дешевше, ніж у нас, і де його їдять багато?
— Глобальне питання. Потрібно докорінно поміняти агрополітику, збільшити інвестиційну привабливість сільського господарства України, вирішити питання ринку землі і сприяти підвищенню ефективності виробництва тваринницької продукції. А ще — не намагатися підтримувати неефективних виробників і регулювати ціни, як це робиться зараз. Ціни на м'ясо (правда, є різні види м'яса) нижчі, ніж в Україні, в більшості країн світу. Споживання м'яса одне з найвищих — в Аргентині, де виробництво найбільш ефективно організоване, тому там одні з найнижчих цін у світі. Споживання м'яса більше в країнах із високим рівнем доходу на кожну людину. Ціну визначає ринок, а не витрати на виробництво.
— Чи прогнозується збільшення виробництва продукції м'ясопереробної промисловості?
— Виробництво збільшиться, тому що росте споживання, якість продукції буде тільки рости, тому що споживачі стають усе вимогливішими.