КОРОТКО Й ЯСНО

31.01.2006
Потрібні долари для закарпатського золота

      На Мужієвській золотоносній копальні, що в Берегівському районі Закарпаття, вже видобуто 646,4 кг золота. Як повідомив голова Закарпатської облдержадміністрації Олег Гаваші, в цілому запаси золота на цьому родовищі становлять 41,8 тонни. Щоб активізувати тут роботи, потрібно 40 мільйонів доларів інвестицій. На Мужієвському руднику видобувають золото вищої проби — 999.9. Його ще називають банківським, бо саме туди воно потрапляє у злитках для стабілізації фінансової системи України. Золотоносне родовище біля Мужієва українські геологи вважають одним із найперспективніших, незважаючи на те, що промисловий видобуток золота почався тут зовсім недавно — за часів незалежності України. З історичних джерел відомо, що цей благородний метал видобували тут ще кельти і римляни, потім турки Османської імперії. Тому сучасні шахтарі зараз нерідко відкопують у старих штольнях стародавні знаряддя праці, зазначає УНІАН.

«Іноземним» українцям у Полтаві вручили паспорти

      Паспорти громадянина України тринадцятеро мешканців краю, котрі останніми роками переїхали сюди з країн колишнього Союзу, урочисто одержали з рук «губернатора» Степана Бульби. Як з'ясувалося, більшість «неофітів», котрі прибули на Полтавщину з Росії, Молдови, Казахстану, Абхазії тощо, мають не лише українські прізвища, а й глибоке українське коріння. Тож вони, по суті, повернулися на Батьківщину — свою і своїх предків. Від імені наших «новоспечених» співвітчизників зворушливо подякував за теплий прийом в українську родину 71-річний Михайло Прокопець, який донедавна жив у Казахстані. Усім запам'яталися й інші слова пана Михайла: «Знаєте, нам з дружиною не радили переїжджати в Україну. Мовляв, там зараз тяжко жити. Але я сказав: якраз тепер і треба туди їхати, бо коли там буде все добре, ми туди вже не втовпимось», — пише наш власкор із Полтави Василь НЕЇЖМАК.

На черкаській Митниці тепер є свій торговий центр

      У Черкасах введено в експлуатацію сучасний торговий центр «Гранд — маркет». Його будівництво почалося  рік тому по вулиці Гагаріна у мікрорайоні Митниця, що біля Дніпра. До речі, тут  проживає близько 30 тисяч городян, але досі не було жодного торгового центру.  За словами Людмили Калини, директора з розвитку  роздрібної торговельної мережі ПП «Бізнес — Гранд», торговий центр, загальна площа якого становить 5000 кв. м,  щодня зможе обслуговувати від 5 до 8 тисяч покупців. На першому його поверсі розмістився продовольчий супермаркет, другий поверх віддадуть в оренду фірмам, які торгують промисловими товарами, повідомомляє наш власкор із Черкас Людмила НІКІТЕНКО.

 «Сміттєва революція» почалася в Тернополі

      Тернопіль став першим обласним центром України, де розроблено нові норми накопичення відходів (замість застарілих, затверджених ще в 60-ті роки). Упродовж 2006-го в місті заплановано впровадити цілу низку цікавих новацій, які допоможуть зробити Тернопіль чистішим. Зокрема, замість необгороджених брудних і з неприємним запахом контейнерів управління містобудування та архітектури має розробити і встановити нові з обов'язково заасфальтованими майданчиками навколо. Також найближчим часом, після затвердження рішення про це містобудівною радою, має бути створена мережа спеціальних симпатичних павільйончиків для постійного прийому металобрухту, склотари та іншої вторсировини з тарифікованою оплатою. Заступник начальника управління з екобезпеки та благоустрою Тернопільської міськради Олег Соколовський переконаний: така система не вимагатиме додаткових бюджетних затрат, зате через зменшення загальної кількості сміття сприятиме зменшенню комунальних платежів населення, повідомляє наш власкор у Тернополі Світлана МИЧКО.