Тиждень тому «УМ» писала про початок екстремального відрядження знімальної групи наших колег із телеканалу «Інтер» на чолі з Костянтином Стогнієм до Антарктиди в рамках проекту «Територія ризику. Королівство криги». Першу зупинку телевізійні відчайдухи запланували здійснити в Чилі, а саме біля німецької колонії Дигнідад. На людей утаємничених сама назва цієї місцевості наводить жах. Тому з журналістами домовилися: якщо по приїзді в Дигнідад мандрівники не вийдуть на зв'язок, їх почнуть розшукувати. На щастя, через 25 годин Костянтин Стогній по супутниковому зв'язку розповів схвильованим колегам, де вони і як.
Ось що побачив Костянтин у Дигнідаді, який нині має назву «Вілла Баварія»:
— Розташоване це місце за 350 кілометрів від Сантьяго, й потрапити туди дуже непросто. Траплялося, що журналісти, які намагалися зайти на територію, оточену колючим дротом, просто безслідно зникали. Колонія Дигнідад, а це територія 13 тисяч гектарів, — держава в державі. Хоча зовні життя там зовсім не скидається на концтабір: звичайне селище з будиночками, крамничками, барами та ресторанами. Тільки його мешканці розмовляють не іспанською чи англійською, а німецькою мовою. Існує безліч версій щодо походження колонії. Мешканці навколишніх сіл подейкують, начебто раніше там тримали божевільних, мовляв, саме тому це місце так ретельно охороняється. Та найправдоподібнішим видається те, що на території колонії справді переховувались від Нюрнберзького процесу військові злочинці. Адже не таємниця, що Чилі та Аргентина лояльно ставилися до нацистів й охоче надавали їм не тільки політичний, а й територіальний притулок. Що ж стосується золота Третього рейху, то нас воно, звісно ж, цікавить не з меркантильних міркувань, а як певна історична таємниця, що її ми спробуємо розкрити глядачам «Інтеру».
Про кожний новий вихід сміливих українських журналістів на супутниковий зв'язок «УМ» розповідатиме читачам за люб'язної згоди і підтримки прес-служби телеканалу «Інтер».