Створена минулого тижня сеймом Литви парламентська комісія для розслідування звинувачень на адресу оточення президента Роландаса Паксаса вже має у своєму розпорядженні докази зв'язків президентської канцелярії зі злочинними групами та підтвердження того, що Литва була базою фінансування міжнародного тероризму. Голова комісії повідомив агенції «Франс Пресс», що отримав відповідні офіційні документи. Він додав, що кілька радників президента Паксаса підтримували контакти з особами сумнівної репутації. Триває з'ясування ролі самого президента у цьому скандалі.
У зв'язку з висунутими звинуваченнями, Паксас у середу відправив у відставку шістьох своїх радників. У Вільнюсі це було сприйнято як спробу самого президента покінчити зі скандалом та врятуватися від імпічменту. Окрім парламентської комісії, власне розслідування проводить прокуратура, яка викликала Паксаса на прослуховування. Наступного тижня він буде давати свідчення стосовно литовської фірми «Авіа Балтика», голова якої Юрій Борисов був спонсором президентської виборчої кампанії Паксаса. Голова сейму Артурас Паулаускас у вівторок звинуватив московську фірму з громадських зв'язків «Алмакс» та ліберальних демократів Паксаса у підготовці брудної кампанії проти голови уряду. Множаться звинувачення, що президентське оточення було пов'язане не лише з російською мафією, а також із російськими спецслужбами.
За словами голови сейму, прокуратура під час обшуку у будинку згаданого Юрія Борисова знайшла розроблений фірмою «Алмакс» план усунення від влади діючого прем'єр-міністра Альгірдаса Бразаускаса. Наступної весни у Литві мають відбутися парламентські вибори. Перед ними московські іміджмейкери мали організувати низку компрометуючих скандалів навколо Бразаускаса та його соціал-демократів і таким чином розчистити шлях до влади партії Паксаса. До плану також додавався цінник послуг московських інтриганів: 80 тис. доларів за великий скандал та 30—35 тис. доларів за малий. Уже було розроблено план великого скандалу — фабрикація документів, що російська нафтова фірма «ЮКОС» фінансує виборчу кампанію соціал-демократів та особисто Бразаускаса. Плани двох менших скандалів передбачали фабрикацію документів про зв'язки Бразаускаса з Москвою. Цікаво, що саме фірма «Алмакс» організувала виборчу кампанію Паксаса рік тому. Президент Литви наразі відмовляється добровільно піти у відставку, а для прийняття парламентом рішення про імпічмент потрібно набрати голоси трьох п'ятих членів парламенту.