Кількість смертельних жертв самогубчого бомбового замаху на італійську військову базу в іракському місті Ен-Насирія зросла до 28, повідомило вчора італійське громадське телебачення RAI з посиланням на військові джерела. Вчора в шпиталі від отриманих під час замаху поранень померли ще один італієць і один іракець. Таким чином, баланс убитих становить 19 італійців та 9 іракців. Щонайменше 20 італійців та 59 іракців отримали поранення — повідомив під час виступу в парламенті міністр оборони Італії Антоніо Мартіно. Вибух стався у середу о 10.50 за місцевим часом. За словами свідків, двоє терористів-самогубців детонували начинену вибухівкою автоцистерну перед в'їздом до штаб-квартири італійських карабінерів. Будинок частково зруйнований.
Італія шокована замахом, оскільки італійські карабінери мали, на відміну від американців, приязні відносини з місцевим населенням. Ен-Насирія вважалася одним із найбільш спокійних та безпечних міст країни. Терористи дали зрозуміти, що в цій країні ніхто не може почуватися спокійно. В Італії замах охрестили «новим 11 вересня». На знак національного трауру за вбитими на всіх урядових будинках приспущено прапори, звичайні італійці вивісили національні прапори з вікон своїх помешкань. Президент Італії Карло Азельйо К'ямпі назвав замах «підлим терористичним актом», а прем'єр-міністр Сильвіо Берлусконі заявив, що Італія не залишить Ірак і надалі з усією рішучістю буде підтримувати цю країну на її дорозі до демократії. Частина лівої опозиції Італії все ж вимагає негайного виведення з Іраку італійського військового контингенту, який нараховує 2300 осіб.
У день замаху американський цивільний адміністратор Іраку Пол Бремер перебував у Вашингтоні, де мав зустріч із президентом США Джорджем Бушем. Темою розмови були постійні напади іракської опозиції на війська коаліції, безвихідна ситуація, яка склалася в цій країні, та шляхи можливого її вирішення. Під час наради було вирішено прискорити процес передачі влади в руки самих іракців і таким чином перекласти на їхнi плечі вирішення проблем, які виникли після військової інтервенції США. Американські ЗМІ пишуть, що вашингтонська адміністрація розглядає та зважує всі можливості для якомога швидшого повернення американських військ на батьківщину. Газета «Нью-Йорк Таймс» учора повідомила, що Буш і Бремер узгодили, що вільні парламентські вибори в Іраку відбудуться вже у першій половині наступного року. Новий парламент призначить тимчасовий уряд та розробить Конституцію. Це радикальна зміна позиції Вашингтона, який до цього часу наполягав: «Спочатку Конституція, а потім вибори».
Американські ЗМІ висловлюють припущення, що несподіваний візит Бремера до Вашингтона був викликаний останнім звітом ЦРУ, в якому змальовано надзвичайно песимістичну картину подальшого розвитку подій в Іраку. У звіті констатується посилення нападів на американські війська останнім часом і прогнозується ескалація насилля у майбутньому. У звіті стверджується, що тимчасова Правляча рада Іраку не контролює ситуацію, не користується підтримкою народу і не здатна самостійно розробити нову Конституцію країни.