Ті, що у шафі живуть

Ті, що у шафі живуть

Перша із семи хронік — «Лев, Біла Відьма та шафа» видавництва «Проспект», презентована у п'ятницю, — це не єдиний україномовний варіант всесвітньо відомої серії дитячих казок Клайва Льюїса: у 2001 році видавництво при одному з монастирів випустило обмежений наклад «Хронік Нарнії», для «настанов» маленьких парафіян. Річ у тім, що «переївши» пуританської набожності в дитинстві, «Льюїс «навернувся у Христа» тільки у зрілому віці, але відтак релігія стала основною темою більшості його літературних та філософських праць.

«Оскар» для Олтмена

«Оскар» для Олтмена

Цьогорічний почесний «Оскар» за внесок у мистецтво кіно дістався 80-річному американському кінорежисеру Роберту Олтмену. Він отримає почесну статуетку на 78-й церемонії вручення «Оскарів», яка цього року відбудеться 5 березня у Голлівуді. Видатний майстер американського та світового кіно за свою довгу кар'єру поставив 86 фільмів, до 36 з яких особисто написав сценарії.

Український костюм робить жінку привабливішою

Український костюм робить жінку привабливішою

Невелика виставкова зала була переповнена, люди походжали повз манекени, вдягнені у святкові строї того чи іншого регіону України. До речі, хто не знає, стрій — це традиційний для певної території комплект одягу. Наприклад, український жіночий стрій складається з домотканої сорочки різної модифікації, поясного одягу (це запаска, плахта, спідниця), пояса, безрукавки, верхнього одягу, головного убору і взуття. Приваблювали рясно гаптовані гуцульські костюми, картата барвистість плахт Полтавщини, вишуканість поєднання чорно-біло-червоного ансамблю жіночого костюму з Тернопілля, світлі, ніжні тони одягу з Волині.

Всі статті рубрики