«Дитячий вік — це прекрасний період людського життя, але короткотривалий. І треба використати цей час якнайкраще. Наш поет каже: “Раз добром нагріте серце вік не прохолоне». Нашим завданням є нагріти дитячі серця добром, щоб вони несли його через усе своє життя», — сказав Блаженнійший кардинал Любомир Гузар на прес-конференції 27 грудня, де було оприлюднене звернення глав християнських церков та конфесій України до «дітей, батьків, учителів, політичних і громадських діячів та всіх людей доброї волі» — щоб 2006-й (Президент Віктор Ющенко закликав провести його як Рік захисту прав дітей) проголосити Роком захисту духовного світу дитини. Кардинал Любомир підкреслив, що церкви хочуть робити цю справу разом. Справді, перед журналістами предстоятелі УПЦ КП, УГКЦ, УАПЦ, УПЦ МП, Римо-католицької церкви в Україні, Української лютеранської церкви, Всеукраїнського союзу Об'єднань євангельських християн-баптистів, Церкви християн віри євангельської засвідчили ідейну єдність і ревність до співпраці. Адже всім болить, що діти сьогодні «приходять у світ, де байдужість, насильство, користолюбство та бракує сердечності, людяності й сімейної теплоти».
Планується, що упродовж 2006 року на недільному богослужінні у кожній парафії молитимуться за дітей та їхнє християнське виховання, священики стануть уважніше опікуватися дітьми та родинами. Спільно з громадськими та державними установами передбачається розроблення і реалізація програм статевого виховання, профілактики наркоманії, алкоголізму, ВІЛ/СНІДу та подолання дитячої безпритульності, соціального сирітства і торгівлі дітьми. «Церкву дуже часто хвалять за благочинну діяльність — за працю з сиротами, неповносправними. Але коли ми починаємо говорити про виховання дітей, про викладання в школах християнської етики, то бачимо нерозуміння у деяких владних структурах, — каже владика Маркіян Трофим'як (РКЦ). — Звісно, важливо забезпечити дітям ліки, одяг і відпочинок, але найважливіше — виховати дитину, наповнити її серце добром».
Ієрархи постановили обмінюватися тим багатим досвідом, який має кожна окрема конфесія і, проаналізувавши ситуацію, розробляти і втілювати конкретні проекти. «На жаль, у нас більше уваги приділяється проблемним моментам у міжконфесійних взаємостосунках, ніж питанням, які виявляють єдність вірних. Те, що ми разом працюємо і виступаємо з такими зверненнями — це є добра ознака того, що між церквами є порозуміння», — каже прес-секретар УПЦ КП ігумен Євстратій. Він вважає, що одним із найважливіших моментів співпраці (як міжконфесійної, так і державно-конфесійної) є концепція викладання християнської етики або предмету духовно-морального змісту, який церкви запропонували відповідній комісії при Міністерстві освіти.