Оскільки Росія з Україною таки домовилися, Європа може зітхнути з полегшенням. Не так через те, що тепер не треба переживати за «свій» газ — чи дійде він з України в належному обсязі і вчасно, як через те, що принаймні на даний момент «затяті сусіди» обійдуться без посередника. Бо мирити Москву з Києвом — це й ворогові не побажаєш, а «ситий Захід» узагалі до таких нервів не пристосований.
Однак незважаючи на те, що ні Україна, ні Росія не змогли взяти участь у засіданні Координаційної газової групи Європейської комісії, яке було заплановане на вчора у Брюсселі, воно таки відбулося. У наших делегацій були поважні причини: готувалися до підписання міждержавних документів про постачання газу, — і європейці вирішили за їхньої відсутності «перемити кісточки» обом. Зрештою, однаково головною метою засідання виконавчого органу Європейського Союзу, яке проходило під головуванням Єврокомісара з енергетики Андріса Пібалгса на рівні технічних експертів, було з'ясувати причини виникнення кризової ситуації і виробити дії, спрямовані на посилення безпеки в енергетичному секторі.
Як заявив перед початком засідання міністр економіки Австрії (яка з нового року головує в ЄС) Мартін Бартенштайн, Євросоюз вітає укладення договору між Росією і Україною про постачання газу, але, як і раніше, хоче обговорити питання забезпечення газових поставок з Росії до Європи. Мовляв, хоча це питання вже не таке термінове, менш важливим воно від того не стає. Також енергетичні експерти ЄС планували обговорити збитки, заподіяні країнам Євросоюзу скороченням російських поставок, та обсяги споживання газу в Європі і можливості його зберігання.