Україна: туберкульоз прогресує

Україна: туберкульоз прогресує

Епідемія туберкульозу в нашій державі, за критеріями ВООЗ, оголошена з 1995 року, і з того ж часу в Україні зареєстровано початок епідемії ВІЛ-інфекції. За ці десять років середній рівень захворюваності на туберкульоз збільшився майже вдвічі і досяг показника 80,9 на 100 тисяч населення, а смертність виросла в півтора раза і становить 22,6 на 100 тисяч населення. Щороку на туберкульоз захворюють майже 40 тисяч українців, а з 1994 року від цієї недуги померло більше сотні тисяч наших співгромадян. У ситуації, що склалася, деякі громадські організаці та представники Рахункової палати України вбачають провину вітчизняного МОЗу: вони звинувачують міністерство у нецільовому використанні бюджетних коштів, виділених на Національну програму боротьби з епідемією.

До шпиталю — через Дніпро

До шпиталю — через Дніпро

«У чорта на куличках, на болоті», — кажуть про свою домівку мешканці Кушугума, Новоолександрівки, Наталіївки, Лежино, Новодмитрівки та інших сіл лівобережної частини Запорізького району. Районні рада і державна адміністрація розташовані на Верхній Хортиці, і дістатися до них можна лише з кількома пересадками, перетнувши все Запоріжжя з його найдовшим у Європі центральним проспектом! Навіть за приязного «ставлення» світлофорів кожної поїздки на дорогу доводиться марнувати щонайменше п’ять годин.

Іммігранти-«ТИФозі»

Іммігранти-«ТИФозі»

Медики стверджують, що вірус, який нагнав страху на мешканців Сімеру (Перечинський район), раніше ніколи не зустрічався на території України. Як розповіла «УМ» заступник головного державного санітарного лікаря України Людмила Мухарська, цей штам вірусу резистентний (стійкий) до дії левоміцитину — антибіотика, яким зазвичай лікують українців, хворих на тиф. За словами фахівця, збудник хвороби цього типу характерний для Африки й Азіатського регіону, тому не виключено, що хворобу до Закарпаття занесли вихідці з тих країв.

З поганої вівці хоч вовни жмут

З поганої вівці хоч вовни жмут

Метушня навколо пташиного грипу, який може колись візьме й почне морити людей, певним чином навіть допомогла медикам — останні чекають на зниження захворюваності на «простий» грип та ГРВІ в цьому сезоні. Причина проста: люди, які зазвичай не дуже береглись від застуди й «iшли в зиму», сподіваючись на власний імунітет, у паніці почали робити щеплення проти звичайного грипу, приймати імуномодулятори та противірусні препарати, наїдатися цибулею і ковтати «часникові перлини». А про регіони, які потерпають від пташиної пошесті, годі й казати — там населення захистилося від традиційних зимових хвороб на всі сто відсотків. Епідеміологи припускають, що в тих регіонах, де активно проводиться профілактика грипу, рівень захворюваності буде меншим від сезонних показників, а куряча болячка на людей може й не перекинутись. Хоч якась користь...

Всі статті рубрики