«Вперше за 15 років влада почала робити якісь рухи в напрямі популяризації вітчизняної музики, — сказав Святослав Вакарчук, смикаючи кінчики пальців — хвилювався — «у святому для музиканта місці», Республіканському будинку звукозапису, де гурт «ОЕ» записував свій останній альбом. — Проект «Своя музика» — це унікальне поєднання бажань, можливостей і промо-ресурсів влади, директорів радіостанцій та музикантів, яке якщо навіть не зробить революцію у вітчизняній музиці, то, як мінімум, питання про неформатність та непопулярність українських виконавців зніме».
Уряд в особі В’ячеслава Кириленка з керівниками радіостанцій вирішив iти шляхом компромісу: В’ячеслав Анатолійович зазначає, що «після обміну думками нам стало зрозуміло — принципових прихильників української музики немає», відтак вирішили їх знайти. З 16 січня усі бажаючі можуть надсилати свої фонограми будь-якої якості на адреси конкурсу, експертна група їх слухає до кінця місяця, відбирає найкращі, музичні продюсери та студії звукозапису опрацьовують фонограми, радіостанції та музичні канали ставлять їх у ротацію. «Пісня — на радіо, через місяць — це хіт, через рік ми маємо вісім зірок. Це я вам обіцяю!» — переконаний Вакарчук. За його словами, експертом він не буде. «Моє завдання — внести сюди свій потенціал та енергію. Знаєте, коли «Океан Ельзи» тільки починав, ми могли тільки мріяти, що хтось допоможе з ротаціями... Назбирали грошей у друзів, записали, прийшли, а дорослий дядя каже: «Ні, не формат». І до кого йти? Що робити? Так от цей проект для тих, хто хоче піти далі, але стикається зі стіною. Всі люди, які входять до оргкомітету «Своєї музики» — це своєрідна гарантія того, що пісні будуть у ротації. Вони, зрештою, цією ротацією і завідують...». Серед «людей, які входять до оргкомітету», є продюсер Віталій Климов, який свого часу став одним із двигунів групи, що перетворили «Океан Ельзи» в найпопулярніший гурт країни, це також керівники двох третин вітчизняного ФМ-ефіру — «радіостанцій, які — за словами Кириленка, — вже ввійшли в історію». Свої вітання з-за океану панству передають продюсери каналу «М1» Валентин Коваль та Олександр Асаулюк, а президент НТКУ Віталій Докаленко лаконічно зазначає: «Нехай співають, а ми — покажемо!».
Чи будуть у музики потенційних переможців стилістичні обмеження? Відповідають, що питання якості — а вона передусім — діалектичне, адже кожна з радіостанцій-учасниць має власний формат, отож відштовхуватимуться від цього. Зазначають також, що чітких стилістичних рамок немає, тому що проект передусім некомерційний: «Це не «Шанс» чи «Як стати зіркою», коли таланти відбирають для того, щоб заробляти на них гроші», — зазначає Вакарчук. «Уряд цей проект не фінансує, він може тільки допомогти з нормативними чи організаційними питаннями. А фінансова сторона питання залишається відкритою для всіх тих, хто бачить потребу підтримувати українську музику», — підкреслює Кириленко.
Наприкінці кожного тижня обіцяють оголошувати результати перебігу конкурсу, 19 березня — в ефірі Першого національного та «М1» провести гала-концерт, під час якого за посередництва СМС-голосувань та інтернет-опитувань визначити переможця. Йому гарантують запис альбому, який, у свою чергу, потрапить на музичні полиці магазинів. Запевняють — щастя триватиме постійно. Сказано ж — не вмре, не загине!