Втрати від корупції можуть зрівнятися хіба що з втратами внаслідок участі країни у військових діях, вважають фахівці, які на запрошення Національного прес-клубу реформ оприлюднили результати соціологічного дослідження з цього питання. Фахівці в рамках програми «Партнерство за прозоре суспільство» (фінансується USAID), з'ясували, що лише 7 відсотків громадян вірять у можливість чесної і прозорої праці в бізнесі, коли не треба сплачувати хабарів чиновникам; 59 відсотків підприємців були змушені давати «на лапу»; 43 відсотки всього населення України вирішують свої питання саме через хабарі; 62 відсотки опитаних підприємців зазначили, що дуже часто посадовці змушують їх до регулярних різноманітних «підношень». Це делікатне питання соціологи з'ясували докладніше. Отже, щоб прискорити розв'язання нагального питання, 34 відсотки підприємців вимушені давати хабара і 27,6 відсотка — щоб вирішити питання на свою користь, 24,7 відсотка — щоб змусити посадовців виконувати свій обов'язок, 11,5 відсотка — щоб добитися відміни чи зменшення покарання або штрафу. При цьому 31 відсоток громадян відчуває приниження, а 29,1 — безпорадність і лише 3,9 відсотка дають хабара на знак вдячності. Незважаючи на поширеність хабарництва у суспільстві, більшість опитаних вважають, що хабар не є нормальним вирішенням проблеми. 51 відсоток респондентів переконаний, що хабар — це аморальне явище, хоча лише 39 відсотків із тих, хто зізнався, поділяють цю думку. 73 відсотки респондентів вважають, що вести бізнес чесно в Україні неможливо.
На думку фахівців, зменшити рівень корупції допоможе введення легальної сплати адміністративних послуг з точним переліком того, що при цьому має отримати громадянин або споживач цієї послуги. Нагальним стає й розподіл послуг на адміністративні та супутні, тому що останні належить надавати на конкурентних засадах. Сьогодні, на жаль, у переліку адміністративних послуг переважна більшість, звичайно, — супутні послуги, пов'язані з господарською діяльністю установи, метою яких є одержання прибутку. Тож, не дивно, що рівень відповідальності при цьому лишається дуже низьким. Органи влади створюють державні акціонерні компанії з надання послуг, які є винятковою компетенцією самих органів влади. Тож про ефективність влади державного управління в цьому випадку говорити зайве. Говорячи про подолання корумпованості в Україні, варто згадати про необхідність проведення адміністративної реформи. Усі респонденти зійшлися на тому, що уряд є найбільш корумпованою інституцією України, однак саме від нього громадяни очікують ефективної боротьби з корупцією. Така суперечливість вказує на нагальну потребу в легітимності влади. А це, насамперед, означає, що необхідно якнайшвидше прийняти закон, що утверджує верховенство права й орієнтується на національні інтереси суспільства. Тож, на думку директора програми «Партнерство за прозоре суспільство» пані Марти Коломієць, належить прийняти закони «Про Кабінет Міністрів України» та «Про центральні органи виконавчої влади», «Про адміністративно-територіальний устрій в Україні», а також нову редакцію Закону «Про державну службу».
Аби зменшити вже відтепер рівень хабарництва, учасники опитування майже одноголосно зійшлися на тому, що слід пролобіювати у Верховній Раді закон щодо обов'язкового декларування доходів посадових осіб та членів їхніх родин.