Учора кількість жертв терористичного замаху, який стався у суботу в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді, зросла до 17 осіб. Серед убитих є не лише громадяни Саудівської Аравії, а також мешканці Судану та Єгипту. Серед 122 поранених під час замаху також є іноземці, зокрема і кілька американців, життю яких, утім, не загрожує небезпека. Замах, в організації якого американці підозрюють «Аль-Каїду» Осами бен Ладена, було здійснено двома терористами-самогубцями у формі саудівських поліцейських з використанням начиненого вибухівкою автомобіля, який у західній частині Ер-Ріяда — Накхілі, дільниці вілл багатих саудівців та іноземців, протаранив на великій швидкості огорожу одного з будинків.
Влада Саудівської Аравії також не має сумнівів, що терористичний акт проти невинних та беззахисних цивільних мешканців є справою рук «Аль-Каїди». Останній замах свідчить про дезорієнтацію та безсилість цієї організації, яка вже вибирає за мішені не військові чи дипломатичні об'єкти, не американців чи мешканців інших країн Заходу, а своїх одновірців-мусульман, тобто так звані «м'які» мішені — об'єкти, що слабо охороняються. Втім радикали-ісламісти мають свої мотиви при нападах на режим, який править у Саудівській Аравії впродовж кількох останніх десятиліть. З одного боку, королівська родина придушує ісламську опозицію країни, з іншого, є відданим союзником США на Близькому Сході. Окрім того, впродовж останніх місяців офіційний Ер-Ріяд під тиском Вашингтона значно посилив боротьбу з тероризмом, здійснив арешти десятків радикалів та конфіскував цілі арсенали зброї.
Атаки на чужинців мають також економічну мету. Саудівська Аравія є одним iз провідних світових видобувачів нафти. Але з семи мільйонів місцевого населення переважну більшість становлять неграмотні бедуїни, яких не залучиш до праці в нафтовій промисловості, що тримається на шести мільйонах висококваліфікованих робітників та фахівців з інших країн. Якщо вони з огляду на теракти почнуть залишати країну, то видобуток нафти зупиниться, що буде мати серйозні політичні наслідки для правлячої саудівської еліти. Тому заступник держсекретаря США Річард Армітедж, який перебуває з візитом в Ер-Ріяді, недарма заявив учора в інтерв'ю телеканалу «Аль-Арабія», що «Аль-Каїда» цим замахом ставить за мету повалення королівської родини, яка перебуває при владі в Саудівській Аравії.