Планова зустріч представників Єврокомісії з українським істеблішментом у Києві проходила напозір тепліше, ніж можна було очікувати ще півтора місяця тому, коли Україна підписала угоди про ЄЕП і коли відбувся неефективний саміт Україна—ЄС у Ялті. Слід вважати, що поштовхом до сприйняття України під дещо іншим кутом зору став скандал навколо Тузли. Хоч член ЄК Кріс Паттен на зустрічі з Президентом Леонідом Кучмою запевняв учора, що «Євросоюз не розглядає відносини з Україною через призму відносин з Російською Федерацією». Утім пан Паттен сказав й інше: «Ми пам'ятаємо, що тоді як Росія говорить про свою європейську орієнтацію, для України європейський вибір є покликанням». Наразі можна зробити беззаперечний висновок, що в Брюсселі та в інших столицях Старого континенту відчули значну зміну настроїв Києва, особливо після того, як Леонід Кучма, побувавши на Тузлі, дав інтерв'ю російській газеті «Известия», де відверто заявив, що поведінка Росії спонукає Україну впевненіше рухатися в Євросоюз.
Наразі Україна отримала ще й обіцянку ЄС перевести її в статус країни з ринковою економікою. Принаймні так оглядачі потрактували слова Крістофера Паттена, сказані на зустрічі з Президентом Кучмою: «Європейська Комісія спробує продемонструвати, що для Європи не існує подвійних стандартів у питанні надання Україні статусу країни з ринковою економікою». А Л.Д. назвав візит представника ЄК «доброю ознакою» і запевнив, що 18 листопада пройде засідання державної Ради з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, де буде обговорено подальшу реалізацію курсу держави на входження в ЄС.
Водночас така тепла зустріч, наслідки якої просочилися в ЗМІ, зовсім не означає, що Європа закриває очі на внутрішньоукраїнські непристойності. Про це свідчить, зокрема, звернення Трійки ЄС до МЗС України. Як передає представництво Єврокомісії в Україні, Трійка від імені країн-членів ЄС та кандидатів (її представляли посол Італії, голова представництва ЄК в Україні та посол Нідерландів) заявила, що «із занепокоєнням розглядає перешкоди, які стояли на шляху політичного руху «Наша Україна» при спробі організувати свій з'їзд у Донецьку». Свобода зібрання і свобода слова, нагадали представники Трійки, «є також складовими зобов'язань України щодо сприяння демократії та верховенства права, як це записано в Угоді про партнерство та співробітництво між ЄС та Україною».