Протягом найближчих років ракові хвороби перестануть означати невблаганну і неминучу смерть і перетворяться на більш-менш контрольовані захворювання, на зразок діабету, з якими хворі зможуть продовжувати жити. Таку думку висловив один із провідних британських онкологів, професор Карол Сікора з Лондонського Імперського коледжу і Хамерсмiтського госпіталю, передає «Кореспондент». Не за горами той день, коли медики зможуть точно визначати людей, які входять до групи підвищеного онкологічного ризику, помічати рак на ранніх стадіях і контролювати його подальший розвиток.
Як розповів «УМ» головний лiкар Черкаського обласного онкологiчного диспансеру Вiктор Парамонов, уже сьогодні на першiй стадiї захворювання добре допомагає невелике опромiнення чи хiрургiя — лікування, яке дозволяє пацієнту позбутися болячки і далі жити повноцінним життям. Головна проблема онкології полягає в тому, що виявляти рак на «легких» ранніх стадіях не так просто, як хотілося б... І якщо медики дійсно зможуть визначати генетико-онкологічний профіль кожного пацієнта за аналізом крові й обчислювати ймовірність того, що він занедужає на рак (а професор Сікора припускає, що це станеться до 2015 року), то це дасть надію на здорове щасливе життя для тисяч людей у всьому світі.
Виступаючи на Лондонській конференції з профілактики раку, професор Сікора пророкував, що до 2025 року головною проблемою онкології стане надійне контролювання ракових захворювань і переведення їх у відносно керовану категорію. І хоча рак усе одно залишиться серйозною медичною проблемою для більшості людей (за словами британського професора, «ми не зможемо цілком позбутися раку ні через 25, ні через 50 років»), помирати від цього захворювання буде набагато менше людей.