27 жовтня «Україна молода» розповідала про екстрім-ситуацію, що склалася у відділенні гемодіалізу Запорізької обласної клінічної лікарні: дефіцит обладнання і витратних матеріалів поставив під загрозу життя кількасот хворих на ниркову недостатність (див. «Недостатність ниркова чи...професійна?»). З незрозумілих причин затягувалося проведення повторного тендеру на постачання обласній клініці всього необхідного для гемодіалізу (специфічного очищення крові).
Невдовзі після публікації «УМ» клініку відвідав новий міністр охорони здоров'я України Юрій Поляченко. Він упевнився, що закуплені ще у 1996 році апарати «штучна нирка» давно відпрацювали свій фізичний ресурс (дві тисячі годин, тобто близько двох років). Міністр пообіцяв виділити кошти для придбання нового обладнання. За словами головного лікаря обласної клініки Віктора Якименка, днями медичний заклад одержав дев'ять сучасних апаратів на загальну суму майже мільйон гривень.
Крім того, 16 апаратів для гемодіалізу запорізькі медики одержать у рамках гуманітарної допомоги. Керівник Запорізького центру трансплантології професор Олександр Ніконенко стверджує, що завдяки цьому набагато впевненіше почуватимуться люди, які очікують своєї черги на пересадку нирки. А ще завдяки новим надходженням відкриється нове відділення гемодіалізу в Енергодарі, зміцняться спеціалізовані центри в Мелітополі і Бердянську.
В Україні, зауважу, дедалі більше людей потребує діалізної терапії, однак одержує її лише близько двох тисяч хворих (40 осіб на мільйон населення; середньоєвропейський показник у 15—20 разів вищий). Така ситуація в нашій державі пояснюється прозаїчною нестачею бюджетних коштів: на «дублювання» функцій нирки кожного пацієнта потрібно майже сім тисяч гривень. Щомісяця.