Діаліз — це життя

Діаліз — це життя

27 жовтня «Україна молода» розповідала про екстрім-ситуацію, що склалася у відділенні гемодіалізу Запорізької обласної клінічної лікарні: дефіцит обладнання і витратних матеріалів поставив під загрозу життя кількасот хворих на ниркову недостатність (див. «Недостатність ниркова чи...професійна?»). З незрозумілих причин затягувалося проведення повторного тендеру на постачання обласній клініці всього необхідного для гемодіалізу (специфічного очищення крові).

Подушка-вбивця

Подушка-вбивця

У кожному будинку (мабуть, за невеликим винятком) є колекція різнокольорових полотняних мішечків, набитих пір'ям чи пухом, синтапоном і обрізками тканини, поролоновими шматочками або ж трав'яними сумішами, які люди підкладають під голову, вкладаючись спати. І мало хто здогадується, що більшість подушок (особливо тих, що залишилися нам у спадок від бабусі чи мами і роками «підслуховують» наші сни) стають справжнім розплідником для небезпечних мікроорганізмів, які дошкуляють астматикам і людям, схильним до алергії. В подушках непомітно для людського ока живе ціла екосистема комах, кліщів та грибків, які становлять небезпеку навіть для здорових людей. Зокрема, спеціалісти Манчестерського університету підрахували, що всередині середньостатистичної подушки міститься більше мільйона грибкових спор (по кілька тисяч на кожен грам наповнювача), повідомляє Live Science.

Вуха — на замок!

Вуха — на замок!

Учасники проведеного нею дослідження постійно носили з собою датчики шуму, а раз на 10 хвилин у них вимірювали пульс і кров'яний тиск, передає радіо «Свобода». В результаті такої нескладної процедури вдалося з'ясувати, що кожні 10 децибел середнього рівня шуму підвищують артеріальний тиск на 1,5—2 міліметри ртутного стовпчика. А це, у свою чергу, приблизно на 10 відсотків збільшує ризик інсульту і на 5 відсотків — ризик розвитку коронарних захворювань серця. Щоб уникнути цих шкідливих наслідків, професор Ласк рекомендує в гучних місцях постійно носити вушні тампони.

Не знищити, так послабити

Не знищити, так послабити

Протягом найближчих років ракові хвороби перестануть означати невблаганну і неминучу смерть і перетворяться на більш-менш контрольовані захворювання, на зразок діабету, з якими хворі зможуть продовжувати жити. Таку думку висловив один із провідних британських онкологів, професор Карол Сікора з Лондонського Імперського коледжу і Хамерсмiтського госпіталю, передає «Кореспондент». Не за горами той день, коли медики зможуть точно визначати людей, які входять до групи підвищеного онкологічного ризику, помічати рак на ранніх стадіях і контролювати його подальший розвиток.

Всі статті рубрики