Москва показала Донецьку, як треба розривати «червоних собак»

08.11.2003

      «Імена у футбол не грають» — цей відомий постулат у другому раунді Кубка УЄФА взялися доводити так звані «маленькі клуби», які не мають грошей на купівлю визнаних зірок. Найгучнішою сенсацією стала домашня поразка «Фейєноорда» чеському «Тепліце» — 0:2. Голландців підставив Жіль Свертс, якого за грубість вилучили з поля вже на 2-й хвилині. І буквально відразу Міхал Долежал забив перший м'яч. Гості й раніше були відомі вмінням захищатися, цього ж разу чехи ще й максимально скористалися кадровим браком фаворита.

      Також були близькими до ганьби у рідних стінах два німецькі клуби — «Боруссія» в Дортмунді поступалася французькому «Сошо», але коли здавалося, що знекровлена травмами 12 (!) гравців команда Матіаса Заммера безнадійно програла, господарі виявили неабиякий характер. Титулований клуб поразки уник, але шанси його перед повторною грою мізерні. Трохи краще справи у «Шальке», який зміг у Гельзенкірхені не лише відігратися, а й виграти у датського «Брондбю».

      Справжньою грозою англійських клубів поступово стає «Стяуа». У попередньому раунді румуни відправили вирішувати свої внутрішні проблеми «Саутгемптон». Тепер же на рівних грали в Бухаресті з іще потужнішим англійським колективом — «Ліверпулем», і після того, як Радукану зрівняв рахунок, втратили не одну нагоду здобути перемогу. Якщо команда Жерара Ульє має добрий шанс поставити все на свої місця на рідному «Енфілд Роуд», то «Манчестер Сіті», недооцінивши польський «Гроцлін» із Градзіська й зігравши внічию, має намір тепер довести свою рейтингову зверхність на виїзді. Це ж стосується і «Валенсії», яка вдома так і не змогла «розмочити» «Маккабі» з Хайфи. Другий день поспіль іспанські вболівальники залишилися розчарованими європейськими виступами лідерів прімеро, натомість нестабільна «Мальорка» спромоглася перемогти у столиці Данії «Копенгаген», а «Барселона» розтрощила на виїзді грецький «Паніоніс». Також фактично забезпечили собі вихід у наступний раунд перемогами з великим рахунком турецький «Газіянтерспор», італійська «Парма» та... московський «Спартак».

      Неважко здогадатися, що виграш команди Володимира Федотова стане кісткою у горлі донецьким уболівальникам, адже «Шахтар» у попередньому раунді двічі програв саме бухарестському «Динамо», яке «вийшло» на московську «народну команду». Можна не сумніватися, що тепер у Росії скористаються можливістю заявити про перевагу десятої команди свого чемпіонату над лідером українського. Хоча слід визнати, що спартаківці чи не вперше зіграли у своєму улюбленому стилі, тоді як румунський клуб Йоана Андоне був блідою тінню бойових «червоних собак», котрі трощили гірників минулого місяця. Відзначимо також, що одним із кращих у складі «червоно-білих» стали українці Дмитро Парфьонов та автор одного з голів Максим Калиниченко.

      Другий же російський клуб у Кубку УЄФА — московське «Торпедо» — поступився фактично одному аргентинському легіонерові «Вільяреалу» Мартіну Рікельме, який, крім двох забитих голів, міг відзначитися ще неодноразово. Наш Сергій Кормильцев вийшов у цьому матчі на заміну в складі «автозаводців» лише на 70-й хвилині.

      У четвер українські вболівальники не лише раділи перемозі «Дніпра», а й стежили за виступами наших «сусідів» за таблицею коефіцієнтів УЄФА (нагадаємо, що в разі погіршення рейтингового місця Україна через сезон обмежиться лише одним представником у Лізі чемпіонів). У Ізраїлю та Австрії залишилося в розіграші по одній команді. Однозначно можна казати про виліт «Зальцбурга», який програв «Пармі». А ось «Макаабі» вже одне очко несподівано здобув, і ще невідомо, як зіграє з «Валенсією» на нейтральному полі. Ще кращі здобутки у польських клубів, адже і «Гроцлін», і «Вісла» зіграли внічию на виїзді. Краків'яни, до речі, грали з «Валеренгою» з Норвегії, яка теж є конкурентом України в рейтингу. З трьох скандинавських клубів у наступному раунді може не залишитися жодного, адже «Русенборг» зіграв 0:0 удома з «Црвеною звездою», а «Мельде» оступився в Ліссабоні «Бенфіці» — 1:3.

 

Результати матчів 1/32 фіналу Кубка УЄФА:

«Бенфіка» (Португалія) — «Мельде» (Норвегія) — 3:1

      Голи: Нуно Гомеш, 18, 53; Джованні, 51 — Хестад, 75

«Валенсія» (Іспанія) — «Маккабі» (Хайфа, Ізраїль) — 0:0

«Манчестер Сіті» (Англія) — «Гроцлін» (Польща) — 1:1

      Голи: Анелька, 6 — Міла, 65

«Перуджа» (Італія) — «Аріс» (Греція) — 2:0

      Голи: Марджотта, 46, 88 (пен.)

      Вилучення: Караліопулос, 89 («А»)

«Рома» (Італія) — «Гайдук» (Сербія і Чорногорія) — 1:0

      Гол: Кассано, 90

«Фейєноорд» (Голландія) — «Тепліце» (Чехія) — 0:2

      Голи: Долежал, 3; Режек, 67

      Вилучення: Свертc, 2 («Ф»)

«Зальцбург» (Австрія) — «Парма» (Італія) — 0:4

      Голи: Філіппінні, 60 (пен.); Джилардіно, 65, Феррарі, 81; Росіна, 86

«Базель» (Швейцарія) — «Ньюкасл» (Англія) — 2:3

      Голи: Канталуппі, 11; Чіпперфільд, 15 — Робер, 14; Бремба, 37; Амеобі, 76

«Борусія» (Дортмунд, Німеччина) — «Сошо» (Франція) — 2:2

      Голи: Сенесі, 67; Евертон, 76 — Сантуш, 12; Фро, 27

ПАОК (Греція) — «Дебрецен» (Угорщина) — 1:1

      Голи: Карадімос, 11 — Байзат, 25

ФК «Копенгаген» (Данія) — «Мальорка» (Іспанія) — 1:2

      Голи: Альбрехтсен, 31 — Альбрехтсен, 27 (у свої ворота); Нагоре, 74

«Стяуа» (Румунія) — «Ліверпуль» (Англія) — 1:1

      Голи: Радукану, 69 — Траоре, 23

«Вільяреал» (Іспанія) — «Торпедо» (Росія) — 2:0

      Голи: Рікельме, 50, 69

«Паніоніс» (Греція) — «Барселона» (Іспанія) — 0:3

      Голи: Луїс Гарсія, 42; Клюйверт, 46; Хаві, 90

«Генчлербірлігі» (Туреччина) — «Спортинг» (Португалія) — 1:1

      Голи: Джихан, 54 — Лідсон, 50

«Бордо»  (Франція) — «Хартс» (Шотландія) — 0:1

      Гол: де Вріз, 78

«Валеренга» (Норвегія) — «Вісла» (Польща) — 0:0

      Вилучення: Горавський, 83 («Вісла»)

«Утрехт» (Голландія) — «Осер» (Франція) — 0:0

«Шальке» (Німеччина) — «Брондбю» (Данія) — 2:1

      Голи: Ханке, 60, 73 — Якобссон, 35

«Газіянтепспорт» (Туреччина) — «Ланс» (Франція) — 3:0

      Голи: Девран, 43; Буазізі, 60; Лазаров, 65

«Спартак» (Москва, Росія) — «Динамо» (Бухарест, Румунія) — 4:0

      Голи: П'янович, 23, 62; КАЛИНИЧЕНКО, 58; Павленко, 73

      Вилучення: Бадя, 89 («Д»)

«Славія» (Чехія) — «Левськи» (Болгарія) — 2:2

      Голи: Кука, 22; Форт, 90 — Іванов, 77; Мюллер, 90 (у свої ворота)

      Вилучення: Пітак, 80 («С»)