Дружина президента Польщі Йоланта Кваснєвська позавчора взяла участь у церемонії відкриття меморіального цвинтаря в селі Борщівка Гощанського району Рівненської області, повідомила агенція УНІАН. 3 березня 1943 року це село було спалене, а більшість мешканців, серед них — і 250 поляків, розстріляли чи закатували. На братській могилі встановлено пам'ятний хрест, який було виготовлено у Польщі. Разом із польськими загинули і кілька українських родин, чиї імена та прізвища викарбувано на меморіальних плитах. Крім Йоланти Кваснєвської, в урочистій церемонії взяли участь керівник Бюро національної безпеки Польщі Марек Сівєц, секретар Ради захисту пам'яті боротьби та страдництва польського народу Анджей Пшевознік, а також свідок тих трагічних подій, батько дружини польського президента Юліан Конти. Пам'ятний хрест і могилу освятив єпископ римо-католицького храму з Луцька Маріан Трофим'як. Також позавчора інший меморіальний комплекс було відкрито на братській могилі в селі Яринівка Березнівського району, 380 мешканців якого, з них 150 поляків, загинули від рук фашистів за відмову виїхати на примусові роботи до Німеччини.
У своєму повідомленні про ці події польська «Газета виборча» наголошує, що у винищенні поляків села Борщівка брав участь не лише німецький загін, але також українські поліцаї. Газета також нагадує, що присутність на церемонії Йоланти Кваснєвської не є випадковою і наводить слова з її виступу: «Тут загинули також моя тітка Зоф'я, старша сестра мого батька, та маленька Казя, донька Зоф'ї, якій тоді було чотири роки. Це все історія моєї сім'ї»
Марек Сівєц розцінив відкриття чергових польських цвинтарів в Україні як свідоцтво покращення польсько-українських відносин. На запитання польських журналістів, чому на пам'ятнику в Борщівці не згадується про участь українців у винищенні поляків, Сівєц відповів: «Життя складається з компромісів, і якщо це мудрі компроміси, то їх потрібно вміти знаходити».
Анджей Пшевознік повідомив, що наступного року в селі Лідавка, яке знаходиться неподалік Борщівки, буде відкрито ще один меморіальний цвинтар для вшанування пам'яті 140 поляків, які загинули в цьому селі під час трагічних подій на Волині 1943 року.