4 липня 2004 р. Співоче поле. Ющенко іде в Президенти
«Влада буде працювати для людей. Корупції буде покладено край. Всі будуть рівними перед законом. Бандити сидітимуть у тюрмах».
18 вересня 2004 р. Європейська площа. Перший виступ народного кандидата після отруєння
«Я зроблю все, щоб передача влади відбулася мирно, без потрясінь i насильства. Але при цьому хочу попередити бандитів при владі: не грайте з вогнем, не будіть людський гнів! Ви по закону відповісте за фальсифікації, за тиск, за переслідування кожної людини!»
6 листопада 2004 р. Майдан Незалежності. Всеукраїнська акція «Народ не перемогти» після першого туру виборів
«Підсумки виборів, які ви бачите з 1 листопада, є неправдиві, — вони побудовані на маніпуляціях, які проводить влада через спеціальну електронну технологію. Це є підставою сказати: ми не довіряємо владі й ЦВК».
22 листопада 2004 р. Перший день Помаранчевої революції
«Коли я пізно ввечері пішов учора до голови ЦВК і задав одне запитання: «Сергію Васильовичу, доки після закінчення виборів явка буде рости в Луганську, Донецьку, Харкові, Полтаві?» Голова ЦВК сказав, що ще декілька годин, очевидно, будуть такі факти. Мені цієї відповіді було достатньо для того, щоб зрозуміти, що сьогодні ЦВК пішла дорогою маніпуляції».
20 грудня 2004 р. Другі теледебати Ющенко — Янукович
«Віктор Федорович, для мене образливо, коли у людей крадуть голоси. Ви набожна людина, правда? Так от — красти не можна. Красти не можна речі, красти не можна заводи, красти не можна голоси. І коли 3 мільйони крадуть голосів, у вас було повне право підняти «сотку» чи «десятку» (типи телефонів урядового зв'язку. — Ред.) і сказати: хлопці, то злочин, мені крадені голоси не потрібні. Ви цього не зробили».
18 липня 2005 р. Колегія МВС. Підбиття підсумків діяльності правоохоронців за перше півріччя
«Матеріали, які надходять від МВС і СБУ до прокуратури, там своєчасно не розглядаються. А потім пропадають. Думаю, що не безоплатно... Тільки займаємося якоюсь серйозною справою, від нас обов'язково втече чи Пукач, чи Сацюк, чи Боделан, чи Щербань, чи мер Запоріжжя. Всі чомусь тікають, і Засуха в тому числі... Що ж у нас за сищики працюють?... Корупція відтворює себе і при новій владі. На Майдані ми говорили, що минула влада є злочинною, що вона вкрала мільйони. Чому ж злочинці сьогодні не притягнуті до відповідальності?»
8 листопада 2005 року. Представлення колективу Генпрокуратури нового шефа Олександра Медведька
«Головне завдання, яке стоїть перед новою владою і Генпрокурором — з'ясувати, хто був фальсифікатором на виборах. Але відповідальність несуть лише пересічні виконавці. Ми маємо кілька тисяч кримінальних справ — 900 чи 1200 доведено. Учителі, медики, бібліотекарі мають відмітку про судимість. Але ми б'ємо по холопу, а не по коню! Я не думаю, що нація повірить у справедливість, дивлячись на кількість засуджених вчителів чи лікарів».
«Мушу нагадати про Сіверськодонецьк, про південну автономію, про потуги прояву сепаратизму. Ці люди робили прямі заклики до розкрою карти України. Чому Генпрокуратура зайняла позицію амністії в цьому питанні? Ця позиція потребує термінової зміни!»