Позавчора зранку, в день професійного свята працівників телебачення та радіомовлення було поширено прес-реліз Нацради з питань телебачення та радіомовлення про те, що її голова — Віталій Шевченко — подав у відставку, пояснюючи свій крок «небажанням вищого керівництва країни реалізувати передвиборчу обіцянку — створення Суспільного мовлення».
Проте близько опівдня пан Віталій в «Українській правді» публічно спростував це повідомлення, прокоментувавши поширення фальшивого прес-релізу як «професійний жарт», і повідомив про своє бажання знайти автора-гумориста.
Подейкують, що поява фальшивого прес-релізу може бути пов'язана зі скандалом щодо будинку на Прорізній. Нацрада заявляє свої права на нього, а Держкомітет телебачення та радіомовлення вважає, що приміщення мусить належати йому. Але це лише припущення, сама ж ситуація видається доволі кумедною. Надто, якщо зауважити, що поширення фальшивки збіглося в часі з прес-конференцією у прямому ефірі «Радіо Київ» з першим заступником голови Комітету з питань свободи слова та інформації ВР Сергієм Правденком. Темою прес-конференції були перспективи внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів» у частині висвітлення ЗМІ виборчих перегонів.
Пан Правденко повідомив журналістам, що в четвер, 17 листопада, Президент Ющенко мав намір підписати зміни до закону. Очевидно, з метою допомогти Президентові України приймати це важливе рішення, київські журналісти вирішили в той же день вийти під стіни Верховної Ради із зашморгами на шиях, скандуючи гасло «Не душіть!», протестуючи проти обмеження свободи ЗМІ у висвітленні виборчого процесу.
Можливо, «прикол» із начебто відставкою Віталія Шевченка — це лише частина акції журналістського протесту, покликана примусити замислитися голову Нацради як над проблемами свободи слова в Україні, так і над своїм особистим впливом на передвиборчу ситуацію на вітчизняному телерадіопросторі.