Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Обiгрувати полякiв стає дедалi важче. (рейтер.)
Збірна України дала свою першу гастроль у цьому сезоні на льоду латвійського міста Вентспілс. На другий етап європейського Кубка виклику до Латвії приїхали команди України, Голландії й Польщі. Приємно, що синьо-жовті светри цього разу одягли не тільки гравці «Сокола», а й чотири легіонери з російської суперліги. Щоправда, Симчук і Толкунов зіграли лише по два матчі, бо поспішали повернутися до своїх клубів. З вищої ж ліги Росії тренери не відпустили Пастуха, Касянчука й Цируля.
Головний тренер збірної Олександр Сеуканд нікого цього разу не дочекався з білоруських клубів. Керівництво збірної вважає непояву Олександра Матерухіна й Віктора Андрущенка з могильовського «Хімволокна» відмовою грати за збірну. Перший послався на болі у спині, а другий взагалі не вийшов на зв'язок зi штабом національної команди. Можливо, українським хлопцям запропонували «преміальні» за згоду змінити громадянство на білоруське, аби не вважатися легіонерами у клубі. Хоча за збірну Білорусі вони зможуть виступати не раніше, ніж відіграють п'ять років у чемпіонаті сусідньої країни.
Наставник «синьо-жовтих» вирішив обійтися без перевірених бійців — Семенченка («Юність»), Сальникова й Савицького («Керамін»). Карпенку, Полоницькому й Литвиненку, котрі до Прибалтики не полетіли, тренер дав можливість залікувати травми. Натомість уперше були викликані до збірної молоді Галюк, Катрич, Олексюк, Кириченко, Войцеховський.
Уже в першій зустрічі «Євро-хокей-челенджа» українці відчули серйозний спротив з боку голландців, яких іще пару років тому трощили з рахунком 10:1. Програючи 2:3, представники Країни Тюльпанів на останній хвилині діяли у більшості і зняли голкіпера, намагаючись урятувати матч. Але досвідчений Олександр Матвійчук поховав їхні надії, уразивши порожні ворота.
Нелегким видався і поєдинок «синьо-жовтих» проти поляків. Наші хлопці, поступаючись 1:2, здобули вольову перемогу. Вирішальним став другий гол на турнірі захисника казанського «Ак барса» Сергія Климентьєва.
На жаль, підопічні Сеуканда не зуміли вчинити гідний спротив господарям турніру. Латвійці покарали збірну України за брудну гру, тричі реалізувавши чисельну перевагу. Намагаючись хоча б «розмочити» рахунок, гості поміняли Олександра Федорова на польового гравця, але шайба прилетіла у залишені голкіпером ворота. Таким чином українці посіли друге місце на турнірі.
Наступний етап Кубка виклику пройде у середині грудня. На льоду київського Палацу спорту виступлять команди України, Данії, Словенії та Естонії. Прибалтійська збірна замінила білорусів, які відмовилися приїхати до Києва, аргументувавши це тим, що турнір не вписується у їхні плани.
Україна — Голландія — 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Шайби: Харченко (Олецький), 3:31 (1:0). Климентьєв (Олецький), 31:41 (2:1 — більш.). Бобкін (Марковський), 36:45 (3:1 — більш.). Матвійчук, 59:55 (4:2 — менш., п. в.).
Латвія — Польща — 4:1
Україна — Польща — 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Шайби: Ісаєнко (Марковський, Яковенко), 19:18 (1:1 — більш.). Лясковський (Разін, Катрич), 43:17 (2:2). Климентьєв (Харченко, Матвійчук), 47:05 (3:2 — більш.).
Латвія — Голландія — 5:0
Латвія — Україна — 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Польща — Голландія — 4:3
Підсумкове становище: Латвія — 6, Україна — 4, Польща — 2, Голландія — 0.
Перенесені матчі: «Хімік-СКА» — «Юність» — 2:4 (Семенченко («Ю») — 0+1), «Вітебськ» — «Юність» — 1:5 (Семенченко — 0+2).
У наступному матчі ВЧБ «Сокіл» у Києві зустрінеться завтра з «Гомелем».
Результати матчів за п'ятницю: «Чикаго» — «Лос-Анджелес» — 2:4, «Детройт» — «Міннесота» — 3:1, «Флорида» — «Кароліна» — 3:1, «Коламбус» — «Едмонтон» — 1:3, «Вашингтон» — «Нью-Джерсі» — 3:4, «Баффало» — «Торонто» — 5:2 (Понікаровський («Т») — 12:16, корисн. «0», 1 кидок, 2 хв. штрафу), «Атланта» — «Тампа-Бей» — 5:2 (Федотенко («Т») — 13:24, 1+0 (третій гол у сезоні), корисн. «+2», 6 кидків). Субота: «Сан-Хосе» — «Даллас» — 2:3 (по бул.), «Калгарі» — «Колорадо» — 5:3, «Фінікс» — «Анахайм» — 2:1 ОТ, «Нешвілл» — «Сент-Луїс» — 3:1, «Піттсбург» — «Рейнджерс» — 1:6 (Ягр-3), «Кароліна» — «Атланта» — 0:9 (Ковальчук-2), «Філадельфія» — «Флорида» — 5:4, «Айлендерз» — «Бостон» — 5:2 (Житник («А») — 25:17, 0+1, корисн. «+3», 1 кидок, 2 хв. штрафу), «Оттава» — «Баффало» — 6:1, «Нью-Джерсі» — «Вашингтон» — 3:2, «Монреаль» — «Торонто» — 4:5 ОТ (Понікаровський («Т») — 10:55, 1+0 (п'ятий гол у сезоні), корисн. «+2», 2 кидки, 2 хв. штрафу). Неділя: «Ванкувер» — «Детройт» — 4:1, «Анахайм» — «Даллас» — 1:3, «Чикаго» — «Едмонтон» — 3:1, «Коламбус» — «Лос-Анджелес» — 2:8.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>