Дії ТОВ «Реєстраційна компанія «Сфера» зі скликання 6 листопада цього року зборів акціонерів ВАТ «Дніпроспецсталь» є «протизаконними, вводять акціонерів підприємства в оману, завдають правам акціонерів значних збитків». Про це заявив в інтерв'ю УНІАН директор ТОВ реєстратора ВАТ «Дніпроспецсталь» — ТОВ «Об'єднаний фондовий Реєстратор-Запоріжжя» Юрій Поворотній. Єдиним легітимним рєєстродержателем ВАТ «Дніпроспецсталь», — як зазначив пан Поворотній, є «ОФР-Запоріжжя», він у повному обсязі здійснює всі дії з введення реєстру власників іменних цінних паперів «Дніпроспецсталі» і має право на надання послуг інформаційного і організаційного забезпечення проведення загальних зборів акціонерів, сказав директор.
Проте компанія «Сфера» оголосила, що 6 листопада цього року проводяться ться позачергові збори акціонерів ВАТ «Дніпроспецсталь» за ініціативою одного з акціонерів — компанії Technolux LTD (збори заявлено за адресою: місто Нікополь, просп.Трубників, 56). Раніше «Сфера» за ініціативою цієї компанії вже оголошувала про проведення позачергових зборів — їх було призначено на 20 жовтня цього року. Проте вони так і не відбулись. Як зазначають акціонери, нікого з прибулих охорона підприємства, на якому повинні були відбутися збори, не впустила. ТОВ «ОФР-Запоріжжя» вже зверталося зі скаргами в Державну комісію з цінних паперів і фондового ринку України і Генеральну прокуратуру України з проханням дати оцінку протизаконним діям компанії «Сфера» щодо формування паралельного реєстру акціонерів ВАТ «Дніпроспецсталь».
Заява iншого реєстратора — ТОВ «Славутич-Реєстратор» — подібна до тієї, про яку йшлося вище. Ця комерційна структура тримає реєстр ВАТ «Нікопольський завод феросплавів» (НЗФ). Внаслідок судових рішень збори акціонерв НЗФ не можуть бути проведені. Суд заборонив оприлюднювати або передавати фізичним чи юридичним особам інформацію з системи реєстру, а також проводити реєстрацію акціонерів та їх представників для участі в загальних зборах акціонерів ВАТ «НФЗ». Про це повідомив УНІАН директор ТОВ «Славутич-Реєстратор» Костянтин Сердюк. Він зазначив, що реєстрація акціонерів відбудеться тільки в разі, якщо судову заборону знімуть. Таке попередження пан Сердюк зробив з огляду на те, що також на 6 листопада призначалися збори акціонерів ВАТ «Нікопольський завод феросплавів».
Як зазначає Костянтин Сердюк, компанія ТОВ «Альфа-Інвест», згідно з повідомленнями у пресі, проводить відновлення системи реєстру акціонерів Нікопольського заводу феросплавів. Ці дії можна кваліфікувати як незаконні, вважає директор «Славутич-Реєстратора». «Система реєстру ніякого відновлення не потребує», — підкреслив він.
Нагадаємо, що рішення про те, кому доручити вести реєстр, було прийнято на загальних зборах акціонерів ВАТ «НЗФ» у 2000 році. Досі реєстр нікому не передавався. З 1999 року контрольний пакет НЗФ перебував в управлінні банку «Кредит-Дніпро», що входить у Корпорацію «Інтерпайп». У травні 2003 року 25-відсотковий пакет на конкурсі придбав Консорціум «Придніпров'я», близький до корпорації «Інтерпайп», у серпні цього року «Придніпров'я» придбало і останній блокуючий держпакет заводу. 13 відсотків акцій НЗФ належить КБ «ПриватБанк» (Дніпропетровськ). За даними керівництва НЗФ, чистий прибуток заводу у 2000 році склав 98 млн. грн., у 2001 році він зменшився до 57 млн. грн., у 2002 році склав 18,5 млн. грн.