Свого часу відомий музичний оглядач Олександр Євтушенко, не дуже вірячи в можливість повернення «Табули Раси» у вир вітчизняного шоу-бізнесу, написав таке: «У нас нині так мало дійсно гарних, живих і драйвових рокових бендів. Хотілося б помилитися, але, здається, на одну стало менше...»
Такої думки дотримувалася і більша частина багатомільйонної армії фанів «Табули Раси». Вони теж втратила надію на те, що Олег Лапоногов і Ко знову з'являться на видноколі української рок-музики. Зовсім нещодавно один із моїх друзів, придбавши диск цього гурту, з гіркотою зауважив, що, напевно, вже не доведеться побувати на концерті його улюбленої команди. Тим несподіванішою стала інформація про те, що «Табула Раса» почала запис нового альбому. Це породило хвилю пліток про гурт та його соліста. Чого тільки не довелось почути: і про захоплення Лапоногова наркотиками, і про монастир, у який він нібито подався. Щоб якось прояснити ситуацію, ми вирішили зустрітися з Олегом, аби з перших уст довідатись про останні новини.
— Як сталося, що група, яка мала цілі армії прихильників, просто безслідно зникла?
— Усе дуже просто: вирішив зробити собі відпочинок, на деякий час відійти від справ. На той період я дуже втомився, і єдиним бажанням було усамітнитись, побути наодинці з природою. Увесь цей час я перебував у Сумах — там живуть мої батьки. Багато подорожував. Друзі подарували мені велосипед, на якому я об'їздив багато цікавих місць в Україні. Одного разу навіть поїхав на ньому з Криму до Сум. За шість днів дороги довелося подолати 1228 кілометрів. Такої хорошої фізичної форми, як тоді, я ще ніколи не мав.
— Зараз ви записуєте новий альбом. Розкажіть детальніше про нього.
— Альбом складатиметься з 12—14 пісень. Ми намагаємось зробити його якнайгармонійнішим та приємним для слухача. Якщо все буде гаразд, а я у цьому впевнений, то його можна буде побачити вже через два-три місяці. Назви в альбому поки що немає. Десь через півтора місяця має вийти касета. До неї увійдуть наші найкращі речі, а також як бонус-трек буде додано дві зовсім нові пісні, на одну з яких ми навіть зняли кліп.
— З якими музикантами ви зараз граєте?
— Майже повністю обновився склад. Від попередньої «Табули Раси», окрім мене, залишився тільки клавішник Сергій Міщенко. Хлопці, які прийшли, — справжні професіонали, мені приємно з ними працювати. Барабанщик свого часу «стукав» із «Грін Грей», а басист працював з «Братами Карамазовими», тож досвід роботи в них неабиякий.
— Хто є вашим продюсером?
— Юрій Нікітін, дуже хороша людина.
— Де найближчим часом можна побачити «Табулу Расу» вживу?
— Це буде 9 листопада, ми виступатимемо в Харківському палаці спорту. Про концерти в Києві поки що нічого конкретного не скажу.
— Якщо порівняти музику гурту тепер і п'ять років тому, то що змінилось?
— Коли мої друзі почули одну з нових пісень, «Апрель», то сказали, що це дуже схоже на ту музику, яку ми грали раніше, а я чомусь хотів, щоб це було щось трішки видозмінене. Мені подобається все нове, хочеться робити нову музику, застосовувати нове аранжування.
— Від нового альбому ви очікуєте такої ж популярності, як і колися?
— Підсвідомо, звичайно, хочеться, щоб музика подобалася слухачам, щоб нас запрошували на концерти. Але це зовсім не є самоціллю.
— Один із ваших альбомів називався «Сказка про май», тепер от є пісня «Апрель». Чи можна вашу творчість якось ототожнювати з весною?
— У дитинстві моєю улюбленою казкою була «Дванадцять місяців», і той момент, коли там місяці змінюються один за одним, мені дуже подобається. Подобається, як вони змінюються у природі, як змінюються пори року. Навіть у самих цих словах — «пори року» — є щось загадкове.
— «Табула Раса» вже існує більше десяти років і справедливо може називатися старожилом української рок-сцени. А кого з існуючих нині команд ви могли б виокремити?
— Зізнаюсь, за ці п'ять років я абсолютно відстав від шоу-бізнесу. За час, протягом якого я перебуваю в Києві, вдалося побачити якусь незначну кількість кліпів. Моя думка стосовно цього ще не сформувалася. Не буду оригінальним, якщо назву «ВВ» та «Океан Ельзи» — їх усі люблять та слухають. Я, до речі, дуже добре ставлюся до басиста останніх Юрка Хусточки, який імпонує мені як людина. Та й завжди з усіма командами ми мали дружні стосунки. Для мене найважливіше — виходити на сцену і робити свою роботу так, щоб і я, і глядачі отримували максимум задоволення.